Polatlı’da Korkutan Kum Fırtınası

Ankara’nın Polatlı ilçesinde meydana gelen kum fırtınası büyük panik yarattı. Kum bulutunun gelmesiyle birlikle gündüz saatlerinde vatandaşlar geceyi yaşadı. Bu doğa olayıyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Yıldızkaya; “Ben 50 yıldır böyle bir şey görmedim” diyerek vatandaşları evde kalmaları konusunda ciddi şekilde uyardı. Öte yandan Ankara Valisi Vasip Şahin; “Kum fırtınasında havada uçuşan cisimler nedeniyle 6 kişi yaralandı” dedi. Meteoroloji Genel Müdürülüğü ise Ankara ilimiz için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu.

Saat 15.00 sıralarında meydana gelen kum fırtınası, Polatlı ilçesinde panik yarattı. Bir anda etkisini gösteren bu fırtına sebebiyle gökyüzü karanlığa büründü, devasa toz bulutları oluştu.

Vatandaşlar fırtına sebebiyle kaçmaya çalıştı. Ev ve iş yerlerinin çatıları uçtu, bazı ağaçlar ise devrildi. Fırtına sebebiyle Polatlı şehir merkezinde elektrikler kesildi.

6 Yaralı Vatandaş

Ankara Valisi Vasip Şahin, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Polatlı ve civarındaki ilçelerimizde meydana gelen şiddetli rüzgar olayı üzerine ekiplerimizce yapılan ilk tespitlere göre havada uçuşan cisimlerden kaynaklı 6 vatandaşımız hafif yaralanmış olup şimdilik başka bir can ya da mal kaybına ilişkin tespit bulunmamaktadır” dedi.

Meteoroloji Genel Müdürülüğü Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürülüğü, Ankara için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan açıklama:

Ankara radarından alınan veriler ve yapılan son değerlendirmelere göre önümüzdeki 2 saatlik periyotta Ankara’nın batı ve kuzey kesimlerinde (Polatlı, Ayas, Beypazar, Güdül, Kızılcahamam) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.