Progressive Corporation Otomobil Sigortaları

Progressive Corporation, Amerika Birleşik Devletlerindeki en büyük otomobil sigortası sağlayıcılarından biri olan bir Amerikan sigorta şirketidir . Şirket, motosikletleri, tekneleri, karavanları ve ticari araçları sigortalar ve seçkin şirketler aracılığıyla ev sigortası sağlar.

Progressive, Avustralya’da araba sigortası sunarak uluslararası alanda da genişlemiştir.

Şirket, 1937’de Jack Green ve Joseph M. Lewis tarafından ortaklaşa kurulmuştur ve genel merkezi Mayfield Village, Ohio’da bulunmaktadır.

Şirket üç segmentte faaliyet göstermektedir:

 • Kişisel Hatlar segmenti , hem bağımsız bir acente kanalı hem de doğrudan bir kanal aracılığıyla özel yolcu otomobilleri, motosikletler , tekneler ve eğlence araçları için sigorta yazar .
 • Ticari Otomobil segmenti, öncelikle bağımsız acente kanalı aracılığıyla işletmelerin sahip olduğu otomobiller ve kamyonlar için birincil sorumluluk ve fiziksel hasar sigortası düzenler.
 • Diğer tazminat segmenti, topluluk bankalarına , özellikle müdürlere ve memurların sorumluluk sigortasına mesleki sorumluluk sigortası sağlar . Ayrıca, 25 eyalette Ticari Otomobil Sigortası Prosedürleri / Planları için poliçe düzenleme ve talep düzenleme hizmetleri sunan sigortayla ilgili hizmetler de sağlar.

Araba Sigortası

Ülke çapında 20 milyondan fazla sürücü, otomobil sigortaları için Progressive’e güvenmektedir. Şirketin araba sigortası özellikleri şunlardır:

 • Sorumluluk: Bir kazada kusurunuz varsa, sorumluluk kapsamı, başkalarına verdiğiniz zarar veya yaralanmaları ve ayrıca dava açmanız durumunda dava masraflarını poliçenizin limitlerine kadar öder.
 • Sigortasız ve gereğinden az sigorta edilmemiş sürücü bedeni yaralanması ve mal hasarı: Sigortasız veya yetersiz sigortalı bir sürücü tarafından çarpılırsa, sigortasız / eksik sigortalı araç sigortası, belirtilen sınırlara kadar, yaralanma ve / veya aracınızdaki hasarı öder.
 • Tıbbi ödemeler: Herhangi bir hataya bakılmaksızın, tıbbi ödemeler bir kaza durumunda tıbbi faturaları ve cenaze masraflarını karşılayabilir. Kapsam aile üyelerini ve yolcularınızı kapsar. Bazı eyaletlerde, kişisel yaralanma koruması tıbbi ödemelerin yerini alır ve sizi benzer şekilde korur.
Şirket, en büyük otomobil sigortası sağlayıcılarından biridir.
 • Kapsam: Aracınız kontrolünüz dışındaki bir olay (hırsızlık, vandalizm, yangın, cam kırılması, bir hayvana çarpma veya hava koşullarıyla ilgili sorunlar) nedeniyle hasar görürse veya hasar görürse, kapsamlı teminat aracınızı onarmak veya değiştirmek için ödeme yapabilir.
 • Çarpışma: Arıza ne olursa olsun, aracınız bir araba, motosiklet, ağaç, korkuluk veya başka herhangi bir nesneyle çarpışırsa, çarpışma kapsamı aracınızın onarımını veya değiştirilmesini ödeyebilir.
Progressive’in pazarlama kampanyası, rakiplerinin tekliflerini kendi teklifleriyle birlikte sunmasıyla bilinir.
 • Kredi veya kira ödemesi kapsamı: “Boşluk sigortası” olarak da bilinen kredi kira ödemesi kapsamı, araç kredinize borçlu olduğunuz ile aracın toplamdan önce gerçekte ne kadar değerli olduğu arasındaki farkı karşılayabilir.
 • Kiralık araba geri ödemesi: Kapalı bir kazaya karışırsanız ve aracınızı süremezseniz, kiralık araç teminatı, aracınız tamir edilirken size bir kiralık arabanın maliyetini geri ödeyebilir.
Progressive, 1937’de Joseph Lewis ve Jack Green tarafından Progressive Insurance Company olarak kuruldu.
 • Yol yardımı: Aracınız herhangi bir nedenle devre dışı kalırsa, yol kenarı kapsamımız en yakın onarım tesisine veya seçtiğiniz tamirciye 15 mil kadar çekmeyi sağlar.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.