PTT Kargo Takip Nasıl Yapılır? Kargom Nerede?

Türkiye’nin en köklü kargo şirketlerinden biri olan PTT Dünyada posta idarelerinde ilk onda yer alır. Özellikle yurtdışından kargo alınıp verilecek ise PTT iyi ve güvenilir bir tercihtir. PTT kargo takip hizmetinden herkes yararlanabilir.

PTT Kargo

PTT kargo takip işlemi, resmi PTT web sitesinden yahut E-devlet üzerinden gerçekleştirilir. Web sitesine girildikten sonra ekranın sağ tarafındaki menü seçeneğinden gönderi takibi kısmına basılarak yeni bir sekme açılır bu sekme açıldıktan sonra takip numarası girilir. Mobil uygulamadan her saat başı kargonuzu takip edebilir ya da çağrı merkezi numaralarından gerçekleştirebilirsiniz. İşitme ve görme engelliler için ayrı bir çağrı merkezi bulunmaktadır. PTT şubelerinden de kargo takibi yapılabilir sıra numarası alarak yetkili kişiye takip numarası verilir.

1. PTT kargo takip e-Devlet kapısı üzerinden nasıl yapılır?

Yurtiçi ve yurtdışı gönderi takibi e-devlet üzerinden kolayca yapılabilir. İlk olarak e-devlete giriş yapılır eğer e-devlet şifrenizi bilmiyorsanız PTT şubelerine gidip e-devlet şifresi alabilirsiniz. Siteye giriş yapıldıktan sonra sayfaya kargo takip numarasını girilir ardından güvenlik resimlerindeki yazan harfler yazılır dikkatle doldurulur ve altta çıkan sorgula butonuna basıldıktan sonra kargonun nerede olduğu anında öğrenilir.

Kargo Teslim Edilmek Üzereyken

2. PTT kargo takip telefon numarası nedir?

PTT kargo takip iletişim numarası 444 1 788’dir. Numara aranıp müşteri hizmetlerine bağlanılır ve kargo takip hızlıca öğrenilir. Bu hattı aradığınızda ek bir ücret alınmamaktadır. Konuşma ve işitme engelliler için 0850 222 1 788 numaralı telefon hattı vardır. Görüntülü konuşma imkanı bu hat ile kolayca sağlanır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.