Quant Hedefi Nedir?

Quant Network ekibi Quant’ı Ethereum blok zincirine dayalı bir kripto para belirteci olarak geliştirdi. Quant tarafından sunulan çözümler arasında Overledger OS ve GoVerify bulunur.

Overledger projesinin ilk hedefleri, dünya ağlarını birden fazla blok zincire bağlamak, mevcut ağları yeni blok zincirlerine bağlamak ve geliştiricilerin oluşturmasına olanak tanıyan bir protokol ve platform içeren bir blok zinciri işletim sistemi geliştirmekti.

Piyasa Değeri
₺723.689.273 TRY

GoVerify için önerileri, kişilerin, alınan e-postaların, SMS’lerin, postaların veya telefon aramalarının yasal olarak ve gerçekten belirtilen gönderenden gelip gelmediğini doğrulamalarına ve kontrol etmelerine izin vermektir.

Quant Değeri ₺59,94 TRY

Quant Neyi Başarmaya Çalışıyor?

Overledger / Quant yaratma fikri, sağlık sektöründe çalışırken projenin CEO’su ve kurucusu Gilbert Verdian‘ın tarafından doğdu. O zamanlar, çeşitli ağlarda kayıtlı olan ve birden çok veri kümesinde yer alan hastaların kapsamını sağlamada birlikte çalışabilirliğin kilit rolünü belirledi. Bunu akılda tutarak, Verdian liderliğindeki ekip, “Güven İnterneti” adı verilen gelecekteki bir kavramı ortaya çıkarmak için bir dizi sorunu çözmeye karar verdi:

Blok zinciri ve dağıtılmış defter teknolojileri, artan sayıda kullanım durumu bulmayı başarırken, hem dahili defterler hem de harici ağlar arasında sorunsuz birlikte çalışabilirlikten hâlâ yoksundurlar. Quant’ın bu boşluğu bir blockchain’in “eksik halkası” olarak kapatması gerekiyor. Overledger’ın, belirli bir amaç için kullanılan herhangi bir ağı, işlevsel bir arayüze sahip “sihirli” bir portaldan farklı olarak, diğer tüm blok zincirlerine bir ağ geçidi ile sağlaması beklenir. Aynı şey, ekosistem içindeki her uygulama arasındaki iletişimi istenen blok zinciri ile desteklemek için de geçerlidir. Aynı zamanda, birlikte çalışabilirlik, blok zincirleri arasında değer aktarımı ile sınırlı değildir, çünkü herhangi bir işlemin meta verilerine bir mesaj karması ekleyerek mesaj ve veri alışverişini de kapsar. Kullanıcılar başka bir blok zinciri eklemeye zorlanmadan kaynak zincirinin güvenine ve güvenliğine güvenebilirler.

24 Saatlik Hacim ₺16.907.022 TRY


Belirli blockchain tabanlı çözümlerin geliştirilmesinin daha yüksek maliyetler ve teknolojik talepler doğurması gerekmez. Overledger, mimarisi ile yüksek maliyetleri düşürmek ve birden çok zinciri kapsayan karmaşık altyapıya sahip olma gereksinimini ortadan kaldırmak için bir kısayol olarak hizmet veren mimarisi ile belirli sektörler için özel tasarlanmış çözümlerin geliştirilmesini desteklemeyi umuyor. Quant ile işletmeler yalnızca tek bir blok zincirine erişimle sınırlı değildir; bu, uygulamalarının platformun erişime olanak tanıdığı tüm blok zincirlerinden çeşitli özellikler uygulayabileceği ve sunabileceği anlamına gelir.
Overledger, teknolojik olarak agnostik bir platformdur, yani onunla çalışmak isteyen kullanıcılar, çeşitli ağlar ve blok zincirleri ile bağlantı kurmaya çalışırken tek bir teknoloji sağlayıcısı ile sınırlı değildir. DApp’ler ile kullanım için blok zincirlerinin çeşitli teknolojik ve ticari gereksinimlerini karşılama ihtiyacına dayalı olarak en iyi sistemi seçmeye çalışmak karmaşık bir mesele olabilir. Kullanıcıların Overledger’ı kullanmalarına izin vererek, arkasındaki ekip hem yeni uygulamaların hem de özelliklerinin benimsenmesini hızlandırmayı umuyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.