Rahatlıkla Kullanabileceğiniz En İyi Oyun Kolları(GamePad)

1. Microsoft Xbox One Kablosuz Oyun Kolu

Microsoft’un Xbox oyun kolu, 3.5 mm jack bağlantılı ve 5.5 metrekablosuz kapsama alanına sahip, soft hissettiren düğme düzeniyle rahat ve hafiftir. Xbox One konsolu için tasarlanan en yeni sürüm, daha şık omuz tamponları ve büyük ölçüde geliştirilmiş bir yönlendirme pedi ekleyerek son neslin modelini harika yapan her özelliğe sahip.

Dahili bluetooth teknolojisi ile Windows 10 işletim sistemine sahip masaüstünüzle veya tabletinizle eşleştirilir. Fiyat aralığı 430-499 TL.

2. Microsoft Xbox Elite Kablosuz Oyun Kolu

Xbox One oyun kumandasının premium bir versiyonu olan Xbox Elite Kablosuz Oyun Kolu kesinlikle takma adının hakkını veriyor. Gerçekten de seçkin, üst düzeyde. Değiştirilebilir bileşen düzeni ve arka taraftaki küçük çubuk tarzı düğmeleri gibi standart Xbox oyun koluna göre çok sayıda farklılığa sahip. Elinizin boyutuna ve oyun tarzınıza uyum sağlar.  Ayrıca, daha hassas tetik çekimleri için geçiş yapabileceğiniz bir tetikleyici de vardır. Yine de normal XBox kolu fiyatının çok daha fazlası. Fiyat aralığı 2.400-2.600 TL.

Elite oyun kolu, oyunun neredeyse her yönünü değiştirmenize ve ince ayar yapmanıza olanak tanıyan gerçekten etkileyici bir yazılım işlevselliği içerir. Burada, oyun kolunun herhangi bir anda iki tane tutabileceği birçok farklı profili özelleştirebilirsiniz, böylece bir anahtar dokunuşuyla aralarında geçiş yapabilirsiniz. PC’niz için mevcut en özellikli oyun kolunu arıyorsanız, fiyatından da anlaşılacağı gibi bu en iyi seçeneğiniz.

3. Logitech F310

Dayanıklılığı üst seviyede olan Logitech F310, diğer oyun kollarına nazaran kablolu ve wireless özelliği yok. Fiyatı da diğer modellere göre oldukça ucuz. USB üzerinden takmanız yeterlidir; tek kablo ile başlamaya hazırsınız. Gayet kullanışlı bir yön pedine ve harika bir düğme düzenine sahiptir.

Oyun kolu oldukça ağır. Ayrıca, kablosuz işlevsellik yok, kablo kullanımı bazı kişiler için hoş karşılanmayabilir. Tercihe kalmıştır. Ayrıca biraz küçük ve daha büyük ellerin biraz mücadele etmesi olası bir durum. Yine de, bu uyarılar göz önüne alındığında, F310; fare ve klavyeile oyun oynama seçeneğine kalırsak ucuz bir alternatif için en iyi seçim olabilir. Fiyat aralığı 190-230 TL.

4. Sony DualShock 4 V2

DualShock 4 v2, titreşim, dahili hoparlör(mono) ve altı eksenli algılayıcıya sahip ve Steam’in tüm oyun kütüphanesiyle uyumlu olduğu için mükemmel bir seçenek. Elde çok rahat duran DualShock 4, yeterince dirençli. Ayrıca, şaşırtıcı sayıda oyunla uyumlu hareket teknolojisine sahip, böylece yarış oyunlarına yön vermenize veya kumandayı hareket ettirerek atıcılara nişan almanıza izin verir.

Yön çubuklardaki kauçuk, uzun süreli kullanımdan sonra sürtünmeye bağlı aşınma olabilecek durumda. Yine de, DualShock 4, oyun kolu tabanlı PC oyunları için en iyi seçenekler arasında yer alıyor. Fiyat aralığı 500-600 TL.

               

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.