Ramazan Bayramı’nda Sokağa Çıkma Yasağı Mı Geliyor?

Son güncelleme:

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, koronavirüs ile mücadele kapsamında alının tedbirleri değerlendirdi. Ramazan Bayramı sonrası normalleşme için adım atılacağı konuşulurken Kalın tedbirlerin Ramazan Bayramı da devam edeceğin sinyalini verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 24 TV’ açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki koronavirüs salgını ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kalın, en çok merak edilen konuların başında gelen ” Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi?” soruna da yanıt verdi.

Kalın, Ramazan Bayramı da tedbirlerin devam edeceğini açıklayarak Türkiye’de salgında vaka sayısının düşüşe geçtiğini vurguladı.

“Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması ihtimaller dahilinde mi?” sorusuna Kalın, şu karşılığı verdi: “İhtimaller dahilindedir. Bu önümüzdeki üç haftada salgının seyri tarafından belirlenecek bir takvim. Şu an bir şey söylemek erken. Bu konuyla ilgili Bilim Kurulu’nun önerileri alındıktan sonra varılacak nihai kararı, Sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyuyla paylaşacaktır.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.