Reasürans Şirketlerinden Swiss Reinsurance Company Bilgileri

Swiss Reinsurance Company, merkezi İsviçre’nin Zürih şehrinde bulunan bir reasürans şirketidir. Şirket, dünyanın en büyük ikinci reasürörüdür.

Grubun 25’ten fazla ülkede ofisi bulunmaktadır.

Swiss Reinsurance Company, aşağıdaki üç iş biriminden oluşmaktadır:

 • Reasürans: Reasürans, Swiss Re’nin gelir açısından en büyük işletmesidir ve iki segmentte brüt primlerin yaklaşık %80’ini sağlar: Mülk, kaza, yaşam ve sağlık.
 • Kurumsal Çözümler: Dünya çapında 40’tan fazla ofisiyle, dünya çapında orta ölçekli ve çok uluslu şirketlere sigorta pazarlarına sahiptir. Teklifler, standart risk transferi kapsamlarından ve çok hatlı programlardan son derece özelleştirilmiş düzenlemelere kadar uzanır.
 • Life Capital: Yürürlükte olan hayat ve sağlık sigortası işinin kapalı defterlerini, tüm faaliyet alanlarını veya hayat sigortası şirketlerinin tüm sermaye stoğunu kabul ederek müşterilerin temel olmayan iş bloklarını elden çıkarmasını sağlayarak idari maliyetleri azaltır ve sermayeyi serbest bırakır.
Avustralya, Çin, Hong Kong, Hindistan, Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore. Amerika’da da ofisler bulunmaktadır.

Risk Yönetimi

Sağlam risk yönetimi, Swiss Re‘nin mali gücünün anahtarıdır.
Etkili risk yönetimi, Swiss Re’nin iş modelinin ayrılmaz bir parçasıdır ve mali gücününün temelini oluşturan kontrollü risk almanın anahtarıdır. Uygulama, iyi risk almayı sağlamak için – yapısal ve metodik olarak – işimizin tamamına yerleştirilmiştir.

Risk ortamının temel kategorileri şunları içerir:

 • Sigorta riski, mal ve zayiat, hayat ve sağlık,
 • Finansal piyasa ve kredi riski
Şirket, 1863’te kurulmuştur.

Swiss Re’nin risk yönetimi dört temel ilkeye dayanmaktadır. Bunlar:

 • Kontrollü risk alma: Finansal güç ve sürdürülebilir değer yaratımı, Swiss Re’nin değer teklifinin merkezinde yer alır. Dolayısıyla şirket, açıkça tanımlanmış bir risk politikası ve risk kontrol çerçevesi ile çalışmaktadır.
 • Açık hesap verebilirlik: Swiss Re’nin operasyonları, yetkilendirilmiş ve açıkça tanımlanmış yetki ilkesine dayanmaktadır. Bireyler, aldıkları riskten sorumludur ve teşvikleri Swiss Re’nin genel ticari hedefleriyle uyumludur.
 • Bağımsız risk kontrolü: Risk Yönetimi içindeki özel birimler, tüm risk alma faaliyetlerini kontrol eder. Bunlar uyum ve grup iç denetim işlevleri tarafından desteklenir.
 • Şeffaflık: Şeffaflık, bilgi paylaşımı ve değişime yanıt verme, risk kontrol sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır. Şirket, karşılıklı güven kültürü oluşturuyor, kaynaklarda sürpriz olma olasılığını ve potansiyel kayıp büyüklüğünü azaltıyor.
Şirket, 2015 yılında Fortune Global 500’de 313. sırada yer aldı.

Risk Kontrol Çerçevesi

Swiss Re, açıkça tanımlanmış bir Risk Kontrol Çerçevesi dahilinde çalışır.
Bu, riskleri almak ve yönetmek için bir iç kontrol sistemi oluşturan bir standartlar bütünü içerir. Bu standartlar, risk alanlar ve risk kontrolörleri için sorumluluklar belirler. Risk Kontrol Çerçevesi, Swiss Re’nin risk yönetimi döngüsünün temel bileşenleri olan şu temel görevi tanımlar:

 • Risk toleransı ve iştah: Planların risk etkilerinin anlaşılmasını sağlar ve iş ve yatırım planlarının risk iştahı çerçevesine uygun olup olmadığını belirler.
 • Risk tanımlama: Swiss Re’nin maruz kaldığı tüm risklerin kontrol edilebilir ve yönetilebilir kılmak için şeffaf olmasını sağlar.
 • Risk ölçümü: Swiss Re’nin, operasyonları aracılığıyla maruz kaldığı pasif risk dahil olmak üzere risk alma kararlarını ve toplam risk birikimlerini kontrol etmesini sağlar.
 • Risk raporlama: Dahili risk şeffaflığı yaratır ve Swiss Re’nin dış ifşa gereksinimlerini karşılamasını sağlar.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.