Deep Blue Club

Rejim İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

Son güncelleme:

Rejim dönemi aç kalmak demek değildir. Sağlığınızı korumanız için tüketmeniz gereken besinlerin olduğunu unutmamalısınız. Hem aç kalmayacağınız hem de rejim yapmanızda sizlere yardımcı olacak besinlerin listesini sizin için derledik.

  • Badem

Kan şekerinizi mükemmel bir şekilde düzenleyecek olan bir avuç badem sayesinde aç kalma gibi bir ihtimaliniz de olmayacak. Acıkma durumunuzda bir iki adet badem yiyebilir ve böylece vitaminlerle zengin olan bu yiyecek sayesinde daha kolay diyet yapabilirsiniz.

  • Kahve

Son dönemlerde müthiş bir şekilde kahve tüketimi ülkemizde de artış gösterdi. Stresin azaltılmasına yardımcı olan kahve sayesinde aç kalma durumunuzu da ortadan kaldırabilirsiniz. Çok fazla kahve tüketimi önerilmeyen durumlar içerisinde yer almakta.

  • Zencefil

Metabolizmanızın hızlanması için kolaylıkla tüketebileceğiniz zencefil sayesinde gün içerisinde tokluk hissi de oluşmakta.

  • Elma

Eğer canınız tatlı istiyorsa elma tüketebilirsiniz. Elma sayesinde daha kolay bir rejim geçirmek mümkün. Aynı şekilde üzerine biraz tarçın serperek kendinize mükemmel bir tatlı da yapabilirsiniz. Açlık hissinizin engellenmesi için elma bire birdir.

  • Yumurta

Sabah kahvaltılarında kolaylıkla tüketebileceğiniz yumurta sayesinde rejim döneminde açlık hissetmezsiniz. Özellikle haşlanmış yumurta hem az kalorili hem de doyurucu olması özelliğiyle spor yapan kişiler için de önerilen besinler içerisinde bulunuyor.

  • Yeşil Çay

Antioksidan kaynağı olan yeşil çay kahve içmeyi sevmeyen kişiler tarafından tercih edilebilecektir. Yeşil çay sayesinde her zaman tokluk hissi de açığa çıkacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.