Rengarenk Bir Yaşam: Taha Özer

Son güncelleme:

Sosyal medyada sıkça gördüğümüz Taha Özer son zamanlarda gündemde. Hesaplarını aktif olarak kullanmasıyla sürekli gözler önünde. Bakalım Taha Özer hakkında neler öğreneceğiz.

Taha Özer Kimdir?

“Yerli Dan Bilzerian: Taha Özer”

Instagram hesabında gece hayatı, zenginliği ve eğlenceli anlarını paylaştığı fotoğraflarla tanıdığımız bir fenomen Taha Özer. Yerinde durmadan gezen ve enerjisi bitmeyen Özer her anını bizlerle paylaşıyor. Birçok erkeğin hayalindeki gibi yaşadığı için takipçi sayısı git gide artıyor. Güncel olarak 3.8 milyon takipçiye sahip. Paylaşımları sayesinde kendinden “Yerli Dan Bilzerian” olarak söz ettirmeyi başarıyor. Tabi yakışıklı fenomeni seven kadar sevmeyeni de var. Kimi bu yaşamı ihtişamlı ve eğlenceli bulsa da, kimi de kasıntı ve abartılı buluyor.

@tahaozer

Peki Ne Ara Çalışıyor?

Hemen hemen her gün farklı bir şehirde olan Taha Özer’in gelir kaynağı da merak konusu. Para harcamak kolay da bu parayı nasıl kazanıyor. Taha Özer, Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme eğitimi aldı ve 2011 yılında mezun oldu. Daha sonra da New York ve Boston’da dil eğitimi alarak kendini oldukça geliştirdi. Şu an aldığı dil eğitimi sayesinde yurt dışı seyahatlerinde rahatça hareket edebiliyor fakat bölümü ile ilgili bir çalışması yok. Kendi hayatını yaşamayı ve bunu paylaşmayı seven 30 yaşındaki fenomen, kendini sosyal medyaya adamış durumda. Hesabından yaptığı reklamlar, sponsorlar ve iş birlikleri ise gelir kaynağı. 3 milyon takipçili bir hesaba talep de çok olsa gerek. Bu iş birliklerinden geliri hakkında ise bir açıklama yok.

Taha Özer sadece Instagram değil, birçok farklı platform kullanıyor. Youtube, Spotify, TikTok gibi birçok farklı uygulama üzerinde resmi hesabı var ve buralarda da aktif. İlk olarak da Periscope platformunda yayın yaparak bir sıçrama yaptı. Anlık açtığı bir yayında bile 2 bin izleyici sayısını rahatça görüyordu.

Taha Özer Kaç Yaşında?

Ayakkabı Firması Var

İşte asıl gelir kaynağı belli oldu. Taha Özer’in babası İbrahim Özer 2016 yılına kadar Deriden ayakkabı firmasının sahibiydi. Deriden 1981 yılından beri Türkiye pazarında. Farklı marka ayakkabıların bir arada satıldığı ilk mağazalardan biri. Türkiye şartlarına göre ortalamanın üzerinde bir kalite ve fiyat anlayışına sahip olan Deriden oldukça saygın bir marka. Ancak ne yazık ki babası 2016 yılında şirketi kardeşinin üzerine devretti, yani Taha Özer’in amcası Celal Özer’e. Deriden’in veliahtı olarak gösterilen Taha Özer maalesef bu sıfatı bırakmak zorunda kaldı. O seneye kadar şirkette çalıştığını belirten Özer’e en çok gelen soru ise hem iş hem bu eğlence nasıl oluyor? Fenomen ise ikisini ayrı ayrı yürüttüğünü, eğlence hayatının ve paylaşımlarının işine engel olmadığını belirtmişti. Aynı zamanda YouTube üzerinde birkaç klibi olan Özer maalesef bu platforma bir başarı sağlayamadı.

Deriden

Paylaşımları Yüzünden Gözaltı Kararı

Sosyal medya paylaşımlarında bir dönem sınırını aşmıştı yerli playboy. Özellikle Esra ve Ceyda kardeşleri Umre’ye götürmesi ve bu kareyi paylaşması gündeme bomba gibi düşmüştü. Günlerce konuşulan ve dalga geçilen bu fotoğrafın ardından başka iddialar da geldi. 2019 yılında cinsel hayatı ile ilgili yaptığı paylaşımlar ortalığı karıştırdı. Cinsel ilişkilerini ve müstehcen fotoğrafları paylaştığı için gözaltı kararı çıkarılan Taha Özer, adliyeye sevk edildikten sonra serbest bırakıldı. Şimdi de fenomenin hiçbir fotoğrafından seksi kadınlar eksik olmuyor. Ancak Özer’in yaptığı açıklamaya göre böyle yaşamaya bayılıyor. Paylaştıkları ise yaşadıklarının yarısı kadar ediyor. Taha Özer’e babasının özel hayatını bu kadar açık yaşamasına karışıp karışmadığı sorusu da yöneltildi. Buna karşılık “Özel hayatım ve kariyerim apayrı. Kendi yaşamım kimseyi ilgilendirmez.” açıklamasını yaptı.

Yeni Fenomen: Taha Özer

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.