Resident Evil Village Satın Almazsanız Üzülürsünüz!

Resident Evil Village Oyununun Yeni Serisi Çıktı Mı? Yeni Serisindeki Özellikler Nedir? Resident Evil Village Nasıl Oynanır? Resident Evil Village Satın Alınır Mı?

Resident Evil Village Nasıl Bir Oyundur?

Resident Evil Village oyunu birçok oyuncu tarafından çok fazla sevilmekte ve beğenilmektedir. Her serisi ile gündemde olmayı başaran ve oyun severleri oyuna kitleyen bir oyun olmayı başarmıştır. Peki Resident Evil Village nasıl bir oyundur? Nasıl oynanır? Son serisindeki farklılıklar nedir? Yeni serisi oyunun ne zaman çıkacak?

Resident Evil Village Oyunu Nasıl Bir Oyundur?

Resident Evil Village Satın Alınır Mı?

Resident Evil Village veya diğer bilinen adıyla Biohazard Village , Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan, Resident Evil oyun serisinin yeni hayatta kalma-korku video oyunu durumdadır. Resident Evil serisinin sekizinci büyük oyunu ve Resident Evil 7 Biohazard’ın devam oyunudur. Oyun, Haziran 2020’deki PlayStation 5 tanıtım etkinliğinde anlatılmıştır ve Windows, PlayStation 5 ve Xbox Series X için 7 Mayıs 2021’de piyasaya çıkacaktır.  Oyunun içeriğinden bahsedecek olursak Resident Evil 7: Biohazard oyununun trajik olayları sonrasında, Ethan Winters ve eşi Mia hayatlarında yeni bir sayfa açmaya çalışırlar, geçmişi arkalarında bırakmış ve huzur içinde yaşamlarına devam etmektedirler. Chris Redfield, önceki Resident Evil oyunlarının efsanevi kahramanı, bir anda ortaya çıkarak devam etmekte olan huzurlu yaşamlarını bozarak kötüleşmeye başlamış  Ethan Winters’ın kendisini Avrupa’da gizemli bir köyde bulmasına sebep olur ve Ethan’ı yeni bir kabusun içine sürüklemiş olur. Resident Evil Village’ın geliştirilmesine 2017’nin başlarında başlanmıştır. Oyun, her ne kadar Capcom tarafından serinin sekizinci oyunu olarak görülse de ve oyunun logosunda roma rakamıyla “VIII” yani 8 rakamı bulunsa da, oyunun yapımcıları Tsuyoshi Kanda ve Peter Fabiano Famitsu dergisine verdikleri bir röportajda 8 rakamını kullanmak yerine “Village” alt başlığını kullanmayı daha uygun bulduklarını söylemişlerdir. Çünkü oyunun geçtiği köyü başlı başına bir karakter olarak gördüklerini ve oyuncuların bu fikirlerini anlayabilmelerini sağlamak için oyunun ismi konusunda böyle bir tercih yaptıklarını söylemişlerdir. Aynı zamanda yapımcılar, oyunu bir kısaltma şeklinde (RE8 gibi) isimlendirmek  yerine “Village” kısmının oyuncuların aklında kalmasını istediklerini belirmişlerdir. Oyunun yapımında Resident Evil 7: Biohazard, Resident Evil 2, Resident Evil 3, Devil May Cry 5 gibi oyunlarda kullanılan, Capcom’un kendi geliştirdiği RE Engine oyun motoru yer almaktadır ve oyun, birinci şahıs bakış açısından oynanacaktır.

Resident Evil Village Nasıl Oynanır?

Resident Evil Village Nasıl Oynanır?

Resident Evil 7 biohazard’ın bıraktığı yerden devam eden Resident Evil Village, Resident Evil serisinin sekizinci temel oyunu durumundadır. Oyunda, Ethan ve Mia Winters çiftini mutlu mesut yaşarken ve Baker çiftliğindeki ortak kabuslarını geride bırakmış bir şekilde görürken o zaman ki hayatları alt üst oluncaya ve Ethan, yeni bir kabusun ana merkezi haline gelinceye kadardır.

Oyun,  Xbox Series X|S geliştirme seti kullanılarak geliştirilmiştir. Xbox Series X|S geliştirme seti kullanılarak geliştirilmiş oyunlar, Xbox Series X|S’in benzersiz özelliklerinden yararlanmak için tasarlanılmıştır. Bu oyunlar; eşsiz yükleme sürelerine, görsellere, kontrol durumlarına ve 120 FPS’ye kadar kare hızına sahip olmaktadır. Oyun, Gücünü Xbox Series X|S’in yeni teknolojik gücüyle birleştiren RE Engine, hiper detaylara sahip grafiklerle kasvetli kasabaya ve korkutucu sakinlerine yer verecektir. Resident Evil Village, bugüne kadarki en gerçekçi hayatta kalma korku deneyimini yaşatacaktır. Oyuncular Ethan Winters rolünü üstlenerek her mücadeleyi ve korkunç yolculuğu yakından, birinci şahıs bakış açısıyla deneyimleme imkanı bulacaktır. Şimdiye kadar Resident Evil serisinin kahramanlarından biri olan Chris Redfield, Resident Evil Village’da tekin olmayan bir görüntü çizmektedir. Gizemli köyde yaşayan yeni düşmanlar durmaksızın Ethan’ı avlamaya ve onun her hareketini engelleyerek önüne geçmeye uğraşacaktır. Oyundaki korkunç olayları açığa çıkaracak esrarengiz arka plan hikayesi oluşturmanın yanı sıra köyün kendisi, Ethan’ın çözeceği gizemleri ve kaçması gereken korku ve endişeleri barındıran başlı başına bir karakter olmaktadır. Şimdiye kadarki en gerçekçi ve korkutucu grafikleri sergileyerek hayatta kalmak için verilen her bir umutsuz savaşı en üst düzeye çıkarmak amacıyla Xbox Series X|S’in gücünden yararlanan Resident Evil Village’da hayatta kalma korku türünü hiç olmadığı şekilde deneyimleme imkanı vardır. Bu yeni oyun, 25 yıl önce hayatta kalma korku türünü şekillendiren Resident Evil serisinin sekizinci temel oyunu olacaktır. Hiper detaylı grafikler, heyecan dolu birinci şahıs aksiyonu ve ustalıklı hikaye anlatımı sayesinde korku hiç bu kadar gerçekçi ve kaçınılmaz hissettirilmemiş olacaktır. Olumlu eleştiriler alan Resident Evil 7 biohazard’daki korkunç olaylardan birkaç yıl sonra geçen oyunda, yeni hikaye Ethan Winters ve eşi Mia’nın yeni bir konumda, geçmiş kabuslarından kurtulmuş olarak huzurlu bir şekilde yaşamaya devam etmeleriyle başlayacaktır. Birlikte yeni bir hayat kurduktan hemen sonra trajedi tekrar üzerlerine gelecektir. Resident Evil serisinin efsanevi kahramanı Chris Redfield, çiftle yeniden bir araya gelecek ve hayatlarını mahvederek Ethan’ı karmaşanın ortasına sürükleyecektir. Altüst olan Ethan, tamamen yeni bir kabusa sürüklendikten sonra kendisini uzak ve karlı bir köyde cevaplar ararken bulacak.

Resident Evil Village Oyununun Yeni Serisi Ne Zaman Çıkacak? Resident Evil Village Satın Alınır Mı?

Yeni Serisi Ne Zaman Çıkacak?

Resident Evil 8 çıkış tarihi duyurulmuştur. Capcom tarafından geliştirilen hayatta kalma korku türünde bir oyun türüdür. Sahip olduğu atmosfer ile korku türünde oyun severlere keyifli vakitler yaşatan Resident Evil 7, serinin yeni oyunu ile bu çıtayı yükseltmeyi hedeflemektedir. Resident Evil Village, 7 Mayıs 2021 tarihinde PlayStation 5, Xbox Series X | S ve Steam’de ve yeni açıklanan PlayStation 4 ve Xbox One platform seçenekleriyle dünya çapında satışa çıkacaktır.

Resident Evil Village, PlayStation 4’ten dijital PlayStation 5 sürümüne yükseltme yapmaya uygun durumdadır ve Xbox Series X | S ve Xbox One konsolları için Smart Delivery’yi destekleyecek durumdadır. Serinin 25. yıl dönümünü kutlamak için çok oyunculu Resident Evil Re: Verse oyununun duyurulması ile birlikte ilk genişletilmiş oyun görüntüleri ve yeni ayrıntılar da paylaşılarak oyun hakkında daha detaylı bilgi verilmiştir. Ön siparişler başlamıştır ve PlayStation 5 sahipleri, bağımsız Maiden demosuyla Resident Evil Village’daki gizemli,  Castle Dimitrescu’ya göz atıp inceleyebilmektedirler. Resident Evil Village, ilk olarak Resident Evil 7 biohazard’da başlayan Ethan Winters’ın hikayesi ile devam etmektedir. En son oyunda, nabız hızlandırıcı aksiyon, Resident Evil serisiyle eşanlamlı, hayatta kalma korku oyunuyla bütünleşmektedir.  Oyun oynanışına ilk kapsamlı bakışta geliştirme ekibi, önceki Resident Evil oyunlarından hayranların en beğendiği öğelere geri dönen bazı özellikler dahil olmak üzere birkaç yeni detay ortaya çıkarmıştır. Kahramanı Ethan artık “Dük” adlı bir tüccar ile eşya alarak aynı zamanda eşya satabilecek, üretim için tarifler ile satın alabilecek ve silahları özelleştirebilecektir. Oyun boyunca bulunan malzemeleri kullanarak, köyün dehşetinden kurtulmak için gereken paha biçilmez sarf malzemelerin üretimini yapabileceklerdir. Bu malzemelerin kullanılması, serinin fanların aşina olabileceği alan yönetimine dayalı revize edilmiş bir envanter sistemi ile daha stratejik planlama da sağlamış olacaktır. Bugünün dijital programında görünen düşman kadrosu, şimdiye kadar Resident Evil Village’da gösterilenlerin sadece çok azıdır. Ethan, kendisini amansızca takip eden hızlı hareket eden yaratıklar ve Leydi Dimitrescu’nun böcek sürülerine dönüşebilen gizemli kızları gibi birçok tehdit ile karşı karşıya gelerek oyun içerisinde heyecan olacaktır. Oyunun farklı rakipleri sadece kendilerine özgü saldırı yöntemlerine sahip olacak, bu nedenle oyuncuların hayatta kalmak için ne zaman saldıracaklarına, ne zaman korunacaklarına veya kaçacaklarına dair hızlı kararlar alarak stratejilerini uyarlamaları önemli olacaktır. Ethan’ın cephaneliğinde düşmanlardan uzaklaşmak ve bir sonraki hamlesine karar verebilmek için ona zaman kazandıracak yeni bir hareketi olacaktır. 

Oyun çıkmamış olsa bile PlayStation 5 sahipleri, Maiden demosuyla Resident Evil Village’dan kale bölgesine göz atabilecek durumdadır. Bu bağımsız deneyim ayrı, ancak ana oyunda bekleyen çarpıcı görselleri ve 3D Sesi göstermektedir. Maiden olarak, oyuncuların bu gerilim dolu demoda kaçmak için yalnızca zekalarına güvenmeleri önemli olacak, çünkü savaşamayacak veya kendilerini koruyamayacaklardır. Tüm platformlar için ayrı bir yeni demo, bu baharda daha sonra gösterilecektir. Resident Evil serisinin Mart 2021’de başlayacak 25. yıl dönümünü kutlayan Capcom, Resident Evil Village’ın Resident Evil Re: Verse adlı ücretsiz bir çok oyunculu deneyime erişimin PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye dahil edileceğini belirtmiştir. PlayStation 5 ve Xbox Series X | S oyuncuları, geriye dönük uyumluluk aracılığıyla oyuna erişim sağlayabilirler. Geliştirici şirket, Resident Evil Showcase etkinliğinde Resident Evil serisindeki yeni yapımın uzun bir oynanış demosunun olacağını da söylemiştir. Demo, bulmacalardan set parçalarına ve hatta yenilenmiş üretim sistemine kadar oyunun birçok yönünü ele almaktadır. Bu demo içerisinde oyuncular ayrıca Duke adı verilen yeni bir tüccar karakteriyle de etkileşimde bulunabiliyorlar. Şu anlık bu demoya PlayStation 5’de kolay bir şekilde ücretsiz olarak erişilebilir. İlerleyen aylarda diğer platformlar için ikinci bir demo da geleceği belirtilmiştir. Oyun 7 Mayıs 2021‘de tüm platformlarda yer alacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.