Riskten Uzak: NMR Coin

NMR Coin sahibi olan ve riskten korunma fonu şirketi olarak geçen Numeraire şifreli veriler kullanarak finansal modelleri tahmin etmeye teşviği kripto parasıyla sağlıyor.

NMR Token

Numeraire Nedir?

NMR Coin, riskten korunma şirketi olan Numerai bilim adamlarını finansal modelleri tahmin etmeye, geliştirmeye teşvik eder ve ödül olarak verilir. Şirket, verilerin gizliliğine fazlaca önem verir. Öyle ki mükemmel bir finansal modeli oluşturmak için veri bilimi, makine öğrenimi, yapay zeka ve kriptografinin hepsini birden ve sıkı bir denetimle kullanıyor.

Numerai plattformu asıl olarak bilim insanlarının şifrelenerek korunmuş verilerin şirket sitesinden indirmelerine imkan verir. Elde edilen veriler sonraki zamanlarda piyasa dalgalanmalarını kestirmek ve yeni modeller oluşturmak için kullanılır. Modeller karmaşık bir yapıya sahiptir: makine öğrenimi, algoritmaları ve yapay zeka tekolojileri kullanılır.

NMR Coin Nedir?

NMR coin, Numeraire platformunda düzenlenen yarışmalarda katılımı sağlamak için bir koşul olmanın yanında ödül olarak da kullanılıyor. Numerai, her hafta bilim adamlarının eriştiği verilere dayanarak finansal modellerin oluşturulması için bir yarışma düzenliyor. Ardından modeller gerçek dünya piyasalarında birkaç hafta test edilirken, en iyi performansa sahip olan 100 kişiye, araştırma ve geliştirmesinden ötürü Bitcoin ile ödüllendiriliyor.

Yarışmaya katılırken bir miktar NMR Coin istenmesinin sebebi ise değişiklikleri önlemek ve insanların caymasını engellemek. Eğer modelniz ile iyi bir başarı gösterdiyseniz. Verilecek Bitcoin ödülünün yanında başlangıçta koyduğunuz NMR token’larını da geri alabilirsiniz. Eğer ki kaybettiyseniz NMR Coin ile vedalaşın.

Nasıl NMR Coin Satın Alırım?

NMR Coin şu anda Binance, Bittrex, Upbit gibi birçok borsa üzerinden alınıp satılabilir. Satın alma işlemi sırasında Bitcoin ve Ether öncelikli olarak kabul edilir.

Kripto paranızı saklamak için ise farklı yollar mevcut. Ethereum platformunda yer alan NMR Coin, oradaki herhangi bir Ethereum cüzdanında güvenle depolanabilir. Bunun yanında donanım cüzdanları en güvenilir olanlardır ve Ledger Nano S ve Trezor Ethereum üzerindeki her token için kullanılabilir.

NMR Coin Piyasa Değeri Nedir?

NMR Coin 17 Nisan tarihinde yaptığı sıçramayla herkesi şaşırtmıştı. Bu sıçramada 89 doları gören NMR Coin ardından ani bir düşüş yaşadı. Şimdi ise 1 NMR Coin = 70 Dolar olarak işlem görüyor. Son dönemde gündemde olan tüm teknolojileri bir arada bulunduran Numeraire geride kalacak gibi görünmüyor. Bu kadar yenilikçi bir platform olması yorumcuların da NMR Coin’e olumlu bakmasını sağlıyor.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.