Rize’de Torununu Parka Götüremediği İçin Parkı Eve Getirdi!

Rize’de yaşayan Mustafa Türk, evde canı sıkılan ancak koronavirüs salgını nedeniyle parka götüremediği torunu için parkı eve getirdi. Atölyesinde yaptığı ahşap salıncak ve kaydırağı evin salonuna kuran Türk, torunun oynamasını mutlulukla izledi.

Rize’de yaşayan Mustafa Türk, evde canı sıkılan torunu için parkı eve getirdi. Koronavirüs nedeniyle parka götüremediği torunu için kendi  atölyesinde ahşaptan salıncak ve kaydırak yaparak evin salonuna kurdu. Marangoz olan Türk, 2 yaşındaki torunu Hatice Erva için atölyesinde ahşaptan birbirine bitişik kaydırak ve salıncak yaptı.

Torunu için yaptığı kaydırak ve salıncağı aynı apartmanda yaşadığı oğlunun evinin salonuna kuran 58 yaşındaki Türk, torununun mutlulukla oynamasını da keyifle izliyor. Mustafa Türk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, torununun sürekli mahalledeki çocuk parkına gitmek istediğini söyleyerek koronavirüs tedbirleri nedeniyle yetkililerin uyarıları üzerine sokağa çıkmamaya, özellikle de torunlarını çıkartmamaya özen gösterdiklerini belirtti.

Torununun yaşı küçük olduğu için parka gitme konusunda ısrar ettiğini, buna çözüm bulmak için bir süre düşündüğünü ifade eden Mustafa Türk, “Evimizin alt katında bulunan atölyemde ahşaptan salıncak ve kaydırak yapmaya karar verdim. 2 günde birbirine bitişik ahşap salıncak ve kaydırak yaptım. Bunu da evlerinin salonuna kurduk, şimdi orada gönlünce oynuyor.” dedi.

Hem Hatice Elva’nın hem de kendilerine yakın mesafede oturan diğer torunu 3 yaşındaki Nurzade’nin zaman zaman bir araya gelerek salonda adeta parktaymış gibi oynadıklarını söyleyen Türk, “Bu park evde iyi oldu. Çocuklar şimdi dışarıya çıkmak için çok ısrar etmiyorlar.” diye konuştu.

AA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.