Rusya, Sadece Corona Virüs Hastalarının Tedavi Edileceği Hastanenin Yapıma Başladı!

Rusya, sadece 34 vaka olmasına rağmen Çin’den kopya çekerek Çin’in yaptığı gibi sadece koronavirüs hastalarının tedavi edileceği bir hastanenin inşaatına başladı.

 

Coronavirüs vaka sayısının en az olduğu büyük ülkeler arasında yer alan Rusya’da, Moskova belediye başkanı Sergey Sobyanin, vaka sayısının artmasının beklendiğini bu nedenle Kremlin’e yakın bir bölgede 92 milyon sterline mal olacak büyük bir hastanenin inşaatının başlaması için talimat verdi.Putin’e olan yakınlığı ile bilinen belediye başkanı Sergey, hastanenin Kremlin’de yaşayan insanlar için her hangi bir tehdit oluşturmayacağı garantisi verdiği söyledi. 

“PREFABRİK MALZEMEDEN YAPILACAK”

Corona virüs hastaları için inşa edilen hastanenin prefabrik malzemelerden yapılacağı belirtili. Gerekli tüm tıbbi cihazlar ile donatılacak olan hastanenin kısa sürede tamamlanacağı vurgulanırken, hastanenin virüslü kaç hastayı alma kapasitesi olduğu ve tam olarak ne zaman biteceği konusunda bir açıklama yapılmadı.

“EVLERDEN 25O METRE UZAKTA”

Henüz ne zaman biteceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmayan hastane evlerden 250 metre uzakta inşa ediliyor. Belediye başkanı şehir olarak her türlü ihtimale karşı tedbirli olmak zorunda olduklarını, en ufak bir virüs işareti gösteren hastaların hemen tedavi altına alınacağını söyledi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.