Saç Ekimi Öncesi Yapılması Gerekenler

Saç ekimi işlemi sonrasında yapılması gereken kurallar vardır. Saç ekimi sonrası yanı sıra saç ekimi öncesi de dikkat etmeniz gereken durumlar mevcut. Saç ekimi işlemi yaptırmaya ve sağlıklı saçlara kavuşmaya karar verdiyseniz öncelikle uygun ve güvenilir bir saç ekim merkezi bulmalısınız. Uzman bir ekip ve güvenilir bir merkez saç ekimi konusunda olumlu etkiler almanızı sağlayacaktır. Saç ekimi öncesinde dikkat etmeniz gereken başka kurallar da mevcut olacak.

saç ekimi öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Peki saç ekimi öncesi nelere dikkat edilmelidir? Saç ekimi öncesi ne yapılmalı? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Saç ekimi öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiyseniz ve aktif bir spor hayatınız varsa işlem öncesi 1 hafta spor yapmaya ara vermeniz gerekir. Spor yaptığınız zaman kan akışınız hızlanır ve bu durum saç ekimi işlemi sırasında olumsuz etkiler yaratır.

Saç ekimi öncesi ne yapılmalı?

Saç ekimi işleminden 1 hafta öncesinde cinsel ilişkiye de ara verilmelidir. Bu işlemin öncesindeki 1 hafta yorucu ve kan akışınızı hızlandıracak aktiviteler sizi olumsuz etkiler. Bunun yanı sıra kan inceltici özelliği bulunan ilaçlar kullanıyorsanız operasyon öncesindeki 1 hafta boyunca bu ilaçları kullanmaya ara vermeniz gerekir.

Saç ekimi işlemi öncesindeki 5- 5 gün öncesinden sigara ve alkol kullanımına ara verilmesi gerekir.

Saç ekimi öncesi yapılması gereken testler bulunur. Bu testler mutlaka yapılmalıdır. Saç ekimi işleminin size uygun olup olmadığı konusu testler sonrasında ortaya çıkacaktır. Her hangi bir risk bulunuyorsa doktorunuz bu test sonrası size gerekli uyarıyı yapacaktır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.