Saç Ekimi Sonrası Alkol Kullanılır Mı?

Saç ekimi yaptırmak, ağrısız ve kolay bir işlem haline geldiği için her geçen gün daha popüler hale geliyor. Saç problemi yaşayan insanlar saç ektirme işlemini sıkça tercih ediyorlar. Ülkemizin hemen her bölgesinde bulunan saç ekimi merkezleri, saç ekimi konusunda uzman ekiplerle hizmet vermeye devam ediyor. Ancak saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gereken kurallar bulunuyor. İyileşmenin kısa sürede gerçekleşmesi ve sağlıklı saçlara kavuşmanız adına bu kurallara uymak gerekiyor.

saç ekimi sonrası alkol alınır mı?

Peki saç ekimi sonrası alkol alınır mı? Saç ekimi sonrası alkol almak zararlı mıdır? Saç ekimi sonrası alkol alırsak ne olur? Tüm bu soruların cevaplarını detaylarıyla inceleyelim.

Saç ekimi sonrası alkol alınır mı?

Saç ekimi sonrası alkol almak zararlı mıdır?

Alkol ve sigaranın saç ekimi sonrasında olumsuz etkileri vardır. Alkol, kanı incelttiği için saç ekimi sırasında ve saç ekimi sonrasında kanama riskini artırıcı niteliğe sahiptir.

Alkolün kandaki oksijeni azaltması da kıl köklerinin besinini azaltmaya neden olur.

Saç ekimi sonrasında bölgeyi çok iyi korumanız gerekir. Saç ekimi sonrasında özellikle kafa bölgesine her hangi bir darbe almamanız gerekiyor. Alkol ise içildiği zaman bilinçsiz hareket etme gibi yan etkilere sahip bir içecektir. Bu durumda alkol alımı sonrası bilinçsiz hareketler uygulanarak kafaya darbe alma olasılığı yükselir. Bu da saç ekleme işlemi sonrası süreçte sizi çok olumsuz etkileyecektir.

Saç ekimi sonrası iyileşmeyi olumsuz etkileyecek tüm durumlardan uzak durmanız gerekir. Sağlıklı ve güzel saçlara ulaşmak için bu dönemde daha dikkatli olmanız gerekir..

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.