Saç Ekimi Sonrası Sigara Kullanılır mı?

Fiziksel görünümümüzü en önemli parçası olan saçlar, eğer sıkıntılı bir döneme girdiyse moral bozukluğu yapabiliyor. Görünümünüzün bozulması ve saçlarınızın dökülmesi psikolojik olarak sizi etkileyebilir. Bu durumun en iyi çözümü ise saç ektirme işlemidir. Çok sayıda saç ekim merkezinin bulunması saç ekimi yaptırmak isteyenler için çok fazla seçenek anlamına geliyor. Bu durumda en iyi uzman ekip kimdeyse o merkeze yönelebilirsiniz.

Saç ekimi sonrası süreç nasıldır?

Saç ekimi sonrasındaki süreç de oldukça önemlidir. Dikkat edilmesi gereke kurallar vardır. Saç ekimi yaptırdıktan sonra doktorunuzun önerilerine dikkat etmeli ve saç ekimi yapıla bölgeyi iyi bir şekilde korumalısınız. Böylece bu süreci sıkıntısız atlatabilirsiniz.

Peki Saç ekimi sonrasında sigara kullanılır mı? Saç ekimi sonrası sigara kullanılırsa ne olur? Saç ekimi sonrası süreç zor mudur? Tüm bu soruların cevaplarını inceleyelim.

Saç ekimi sonrası sigara kullanılır mı?

Saç ekimi sonrası sigara kullanılır mı?

Sigara kullanımı saç ekimi öncesinde de sonrasında da işlem için olumsuz etkiler yaratmaktadır. Sigara kandaki oksijeni azalttığı için kandan beslenen saç köklerinin besinini azaltmaktadır. Bu durumda saç kökleri yeterince beslenemez ve iyileşme süresi uzar.

Sigara kandaki pıhtılaşmayı da arttıracaktır. Bu durumda kan dolaşımı olduka olumsuz etkilenir. Köklerin kan akışını yavanlatan sigara köklerin besin alamamasını sağlar.

Sigara kullanımı operasyon öncesinde ve sonrasında 1 haftalık bir süre için bırakılmalıdır. Bu şekilde iyileşme sürenizi daha hızlı hale getirebilir ve saç ekimi sonrasındaki süreci daha rahat atlatabilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.