Saç Ekimi Sonrası Tekrar Dökülme Olur mu?

Son güncelleme:

Saç ekimi sonrasındaki süreç merk konusudur. Acele etmmeli ve saç ekiminin yapıldığı bölgeye iyi bakmalısınız. Beslenmenize dikkat etmeli ve oktorunuzun verdiği önerileri uygulamalısınız. Bilinçli olmanız ve kendinizi profesyonel uzmanlara bırakmanız halinde saç ekimi işleminiz başarıyla sonuçlanacaktır. Saç ekimi yapıranların en büyük korkusu da tekrar dökülmesidir.Kabus haline gelen bu durum saç dökülme problemi yaşayanlar için olumsuz bir durumdur.

saç ekimi sonrasında tekrar dökülme olur mu?

Peki saç ekimi sonrasında tekrar dökülme olur mu? Saç ekimi sonrası sıkıntı yaşanır mı? Saç ekimi sonrası iyileşme süresi nasıl hızlandırılır? Tüm bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Saç ekimi sonrasında tekrar dökülme olur mu?

Saç ekimi sonrası sıkıntı yaşanır mı?

Saç ekimi aşamasında ense kökünde bulunan güçlü kökler saç bölgesine nakledilir. Bu kökler oldukça güçlüdür. Bu yüzden saç ekimi sonrasında tekrar dökülme gerçekleşmez. Korkmanız gereken bir durum söz konusu değildir. Ancak saç ekimi öncesi ve sonrası doktorunuzun tavsiyelerine uymanız gerekir. Yeni saçlarınız çıkana kadar bölgeyi korumanız ve dikkatli olmanız gerekir. Eğer bilinçli hareket ederseniz saç ekimi işleminiz başarıyla sonuçlanır ve uzun yıllar yeni saçlarınızı kullanabilirsiniz.

Saç ekimi sonrası iyileşme süresi nasıl hızlandırılır?

Saç ekimi yaptırdıktan sonraki 15. günde başlayan ve 1 ay devam eden şok dökülmeler gözünüzü korkutmasın. Bu dökülmeler gerçek bir dökülme değildir. Şok dökülme aslında saç dökülmesi değil saç kırılması olarak adlandırılır.

Saç ekimi sonrası iyileşme süresini arttırmak için doktorunuzun tavsiyelerine uygun hareketlerde bulunmanız gerekir. Bölgeye zarar veren olaylardan kaçınırsanız iyileşmeniz hızlanacaktır. Sonrasında yeni saçlarınıza ulaşabilir ve yeni görünümünüze kavuşabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.