Saç Ekimi Sonrasında Güneşe Çıkılır Mı?

Saç ekimi, saç problemi yaşayanlar için en büyük çözümdür. Profesyonel bir ekibe, tecrübeli uzmanlara sahip bir saç ekim merkezi bulduysanız güvenle saç ekim işlemini yapabilirsiniz. Eğer saç ekimi uygulanmasında sorun yoksa başarılı sonuç almanız mümkündür.

Saç ekimi sonrası nasıl korunulur?

Saç ekimi öncesinde ve sonrasında yapılması gereken kurallar elbette vardır. Bu kurallar doktorunuz tarafından size ayrıntılı şekilde sunulacaktır. Bu kuralların bir tanes de saç ekimi sonrası güneşe çıkmamak olabilir.

Peki saç ekimi sonrası güneşe çıkılır mı? Saç ekimi sonrası nasıl korunulur? Saç ekimi sonrası nasıl bir süreçtir? Tüm bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Saç ekimi sonrası güneşe çıkılır mı?

Saç ekimi sonrası nasıl bir süreçtir?

Saç ekimi sonrası elbette bölgeyi korumanız gerekecektir. İyileşme süresini hızlandırmak için bölgeyi korumalı ve doktorunuzun verdiği önerilere dikkat etmelisiniz.

Saç ekimi sonrasında hava şartlarına dikkat etmek gerekir. Güneş de dikkat etmeniz bir diğer kuraldır. Saç ekimi sonraki 10-12 gün içerisinde güneşe direk maruz kalan greftler zarar görebilir. Bu da başarılı sonuç almanıza engel olacaktır. Bu durumda yapmanız gereken ise bölgeyi iyi korumak ve şapka kullanmak olacaktır. Saç ekimi sonrası şapka kullanmak hava şartlarının verdiği zarardan bölgeyi korur. Böylece bölge enfeksiyona ya da hava şartlarının olumsuzluklarına maruz kalmadan iyileşme sürecini atlatır. Siz de yeni saçlarınıza en kısa zamanda ulaşabilir ve yeni saçlarınızı en kısa zamanda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.