Saçınızı Boyamaktan Korkmayın!

Son güncelleme:

Boyalı saç birçok insanın hayalidir ancak ya cesaret edemezler ya da saçları istedikleri gibi olmaz.Saç boyama girişimlerinin çoğu hüsranla sonuçlanabilir.Saçınızı boyamak için öncelikle saçınıza açma işlemi uygulanması gerekir.

Peki saç açma işlemi nasıl ve nerede yapılmalıdır?

Boyalı Saç Nasıl Açılır: Saçınızı kesinlikle bir kuaför veya güzellik merkezinde açtırmalısınız.Eğer saçınızı evde kendiniz açmayı denerseniz saçınız istediğiniz gibi açılmayabilir, yanabilir veya kopabilir.

saçını kuaförde açtırmış bir kadın

Saçınızı sağlıklı bir şekilde açtırdıktan sonra geriye sadece saçınızı zevkinize göre istediğiniz renge boyamak kalıyor.Bu noktada boyalı saç modelleri fikirlerine ihtiyacınız olabilir.

saçı boyalı bir kadın

Yukarıda görüldüğü gibi saçınızı dalgalı bir şekilde kullanabilirsiniz.Bu model saçınızın rengini daha çok öne çıkaracaktır.Saçlarınızı kestirebilir,kazıtabilir ya da kat attırabilirsiniz.Hangi rengi seçtiğiniz ise tamamen size kalmış!

Diyelim ki saçınızı boyadıktan sonra renginden sıkıldınız ve tekrar saçınızı açıp farklı bir renge boyamak istiyorsunuz.Peki o zaman ne yapmalısınız?

Boyalı Saç Rengi Nasıl Açılır?

Eğer zaten boyalı olan saçınızı açmak istiyorsanız maalesef kimyasal maddelerden yararlanmanız gerekiyor.Bunun için de oryal ve oksidan krem kullanmalısınız.Saçınıza tekrar tekrar açma işlemi uygulamak saçınızın sağlığı için zararlıdır ancak başka bir yöntem yoktur.Saçınız bu işlem sonrasında yıpranabilir.Bu durumda saçlarınızı bir profesyonele emanet etmek en iyisi olacaktır.

pembe saçlı bir kadın

Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Boyalı saçlarınıza bakım yapmak istiyorsanız öncelikle şampuanınızı değiştirip boyalı saçlara özel bir şampuan almanız gerekmektedir.Saçlarınızı çok fazla yıkamamalısınız çünkü yıkanan saç daha çabuk akar.Saçlarınızı mümkün olduğunca ısı gerektiren işlemlerden uzak tutmalısınız çünkü fazla ısı saçınızı yıpratır.Ayrıca saçlarınıza bakım kremi ve serum kullanabilirsiniz.

Eğer saç bakımınızı doğal yöntemlerle yapmak istiyorsanız soğan suyunu deneyebilirsiniz.Soğanı suda kaynatın ve duştan sonra saçınıza masaj yaparak yedirin.Sonucunda saçlarınız yumuşacık olacaktır.Bunun dışında hint yağı ve zeytinyağı da saçınızı besleyerek yıpranmalara karşı korur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.