Sağlık Bakanı Koca: Çin’den Kovid-19 İçin Getirilen İlaçlar 40 Şehre Dağıtıldı!

Sağlık Bakanı Koca, Çin’den Kovid-19 için getirilen ilaçların ambulans uçaklarla 40 şehre dağıtıldığını, söz konusu ilaçların yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören Kovid-19 hastaları için kullanılacağını açıkladı.

Türkiye, korona virüs tedavisinde Çin’den getirilen ilacı yoğun bakımdaki hastalarda kullanmaya başladı.  Yoğun bakımlarda kullanılmaya başlanan ilacın etkinliğinin gelecek günlerde netleşeceğini vurgulayan Koca,yaptığı yazılı açıklamada “Ankara’ya ulaşan ilaçlar, gece saatlerinde ambulans uçaklarla 40 şehre dağıtıldı. İlaçların dağıtımı 8 saat sürdü. Yeni ilaçlar, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören Kovid-19 hastaları için kullanılacak” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca geçtiğimiz günlerde bu ilaçtan bahsetmişti. Ayrıca  ilacın 11-12 gün olan yoğun bakım tedavi süresini 4 güne kadar indirdiği iddia ediliyor.

“UMUT VERİCİ HER BİLİMSEL ÇABAYI DESTEKLEYEĞİZ”
 Sağlık Bakanlığı Aşı Enstitüsü’nün, Covid-19’a karşı aşı geliştirilmesi için harekete geçtiğini de açıklayan Koca “Umut verici her bilimsel çabayı destekleyeceğiz. Maliye Bakanlığımız fon oluşturmaya hazır.” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.