Sağlık Bakanlığı Günlük Koronavirüs Takip Sitesini Erişime Açtı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Bilim Kurulu toplantısında açıkladığı koronavirüs günlük takip sitesi erişime açıldı. Günlük virüs takip ekranından test, güncel vaka ve hayatını kaybedenlerin sayısı yer alacak. İşte detaylar…

198 Ülkeyi etkisi altına alan koronavirüs ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrasında koronavirüs takip sitesinin kurulduğunu açıkladı. Sağlık Bakanlığı, koronavirüs takip ekranı üzerinden  her gün yapılan test sonuçları, pozitif çıkan vaka sayısı ve hayatını kaybedenlerin bilgisini paylaşacak. Sitede detayların yanı sır genel tablodaki durumda aktarılacak. Öte yandan, covid 19 gov tr  web sitesinde, hastalığın belirtileri ve nasıl korunmamız gerektiğine dair daha birçok bilgi yer alacak. 

GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU
Bu tablo üzerinden ilgili günde kaç kişiye test yapıldığı, yapılan testlerden kaçının pozitif çıktı ve o gün hayatını kaybeden kaç kişinin olduğu bilgileri öğrenilebilecek. Bu tablo üzerinden de şimdiye kadar yapılan toplam test sayısı, toplam vaka sayısı, covid-19 nedeniyle şimdiye kadar vefat eden hasta sayısı, yoğun bakımda tedavisi devam eden hasta sayısı, entübe edilen hasta sayısı ve iyileşen hasta sayısı gibi bilgilere ulaşılabilecek. 

TÜRKİYE GENEL KORONAVİRÜS TABLOSU

Sitede yer alan diğer bir tablo da ise grafik üzerinden, Türkiye’de hastalığın seyrinin nasıl devam ettiği bilgisi paylaşılacak. Bakanlık yaptığı çalışmalar ve aldığı önlemlerle yukarı yönlü seyrin öncelikle durması ardından yatay seyirde ilerlemesi ve son olarak aşağı yönlü şekilde seyrini sürdürmesini amaçlıyor. Grafik aşağı düşmeye başladığında vaka sayılarında ve can kaybı sayılarında azalma görülecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.