Deep Blue Club

Sağlık Bakanlığından Online Korona Virüs Testi!

Son güncelleme:

Koronavirüs tehlikesine karşı Sağlık Bakanlığı, erken teşhis amacıyla online koronavirüs kontrolü için internet sitesi kurulduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün TBMM’de yaptığı açıklama ile şu ana kadar 10 bin kişiye test yaptıklarını duyurmuştu. Önümüzdeki süreçte günlük 10-15 bin test yapacak duruma gelmek istediklerini de vurgulamıştı.

ÖKSÜRÜĞÜNÜZ VE ATEŞİNİZ VARSA..

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara da bakanlığın virüs için online test için internet sitesi kurduğunu duyurdu. Twitter hesabından yaptığı açıklamada Kara “COVID-19 hastalığı şüphesinde, ya da ateşiniz ve öksürüğünüz varlığında nasıl hareket edebileceğimiz bilgisi için 184 veya http://koronaonlem.saglik.gov.tr adreslerine başvurabilirsiniz.” ifadelerine yer verdi.

Kendisinde ya da bir yakınında korona virüs olduğunu düşünenlerin https://koronaonlem.saglik.gov.tr/ adresine girip soruları cevaplayarak detaylı bilgi edinebileceği belirtilen sitede “Sonuçlar sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir” ifadeleri yer alıyor.


Kullanıcılar kişisel bilgilerini girdikten sonra ‘kornik hastalık’, ‘korona virüs belirtileri’ ve ‘en son ziyaret edilen şehir’ gibi soruları yanıtladıktan sonra bir çok tavsiye’ye rahatlıkla ulaşabiliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.