Sağlıklı Bir Hayat Kim İstemez Ki? Avatar Atakanla Bu Hayata Bir Adım Atın!

Dünya muay thai şampiyonumuz, Çağan Atakan Arslan ya da nam-ı diğer Avatar Atakan ile sağlıklı beslenip, hayatınızı düzene sokmak, spor yapmak gibi aktiviteleri gerçekleştirmek ister misiniz? “Kim istemez ki?” dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen nasıl yapacağımıza geçelim o halde!

Öncelikle biraz Avatar Atakan’ ımızdan bahsedelim.

Avatar Atakan?

Atakan Arslan Kimdir?


Çağan Atakan Arslan, 27 Ağustos 1989′ da Sivas’ ta dünyaya gelmiş, kick boks ve muay thai oyuncusudur. Aynı zamanda oyunculuk kariyeri de vardır. Spor hayatına basketbol ile başlamış Atakan Arslan. Vücudunu on altı yaşında geliştirmeye başlamış ve on yedi yaşında da dövüş sporlarıyla tanışmıştır. O günden beri çok büyük başarılara imza atmıştır. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nu birincilik derecesiyle ve parkur rekorunu kırıp girmiştir. Eğitimine hala devam ediyor. 2008 yılından beri ülkemizi muay thai ve kick boks milli takımlarında uluslararası arenalarda temsil etmekte ve bizi gururlandırmaktadır. 2011 yılında Özbekistan’da Özbek rakibini nakavt etmiştir ve IFMA Muay Thai Dünya Şampiyonu unvanını elde etmiştir. Ayrıca bu alanda ülkesine büyük erkeklerdeki ilk altın madalyayı getirme başarısını da sahiptir. Profesyonel güreşte de performans sergilemektedir. Atakan Arslan, adından “Soldier” olarak söz ettirmektedir. Kick boksla ilgili kariyerinin en önemli olaylarından birisi Glory World Series ile yaptığı anlaşmadır. Bu anlaşma ringlerde ününe ün katmıştır ve başarılarında etkisi olmuştur.

Avatar Atakan, Dünya çapında ün salmış ve uluslararası birçok başarılı etmiş muay thai ve kick boks oyuncusudur.


Çağan Atakan Arslan, 2016 yılında ünlüler tarafından Survivor kadrosuna dahil olmuştur. Beş ay sürdürdüğü mücadele ve zorluklar karşısında göğüs germesinden sonra şampiyon unvanını elde etmiştir. Bu şampiyonluk sonrasında ringlere geri dönmüştür. 81 kilo dünya şampiyonluk maçında Kevin Brenda’yı nakavt etmiştir. Daha sonra kemerini korumak için yaptığı maçta Marco Pique ile bir mücadeleye çıkmış ve kazanarak kemerini koruma amacına ulaşmıştır

Avatar Atakan, Survivor’ da aldığı birincilikle de adından fazlasıyla söz ettirdi.

Atakan Arslan, sporların dışında Söz dizisinde de boy göstermiştir. 2017′ de katıldığı kadroda başrollerden biri olan Üsteğmen Zafer rolüne hayat vermiştir. Dizinin on ikinci bölümünde diziden ayrılan Atakan, oyunculuğun zor bir meslek olduğunu düşündüğü için diziden ayrıldığını açıklamış olsa da çıkan haberler Tolga Sarıtaş ile anlaşmazlık yaşadığı için diziden ayrıldığı yönündedir.

Çağan Atakan Arslan, televizyon dünyasında çok sevilen Söz dizisinde Üsteğmen Zafer karakterine hayat vermiştir.


Çağan Atakan Arslan’ ın dövüş dalında birçok madalyası, şampiyonluğu ve ödülü vardır.
Avatar Atakan, geçtiğimiz yıllarda insanlara yardımcı olmak adına çeşitli girişimlerde bulundu. Youtube kanalı açtı ve bir ürün çıkardı. Adının ise ATKNPRO olmasına karar verildi.
ATKNPRO’ nun amacı, spor yaparken yağ yakımını hızlandırmak ve vücuttan su atımına destek olan bir ürün çıkartmaktı. Bu yüzden 2017′ nin Ocak ayında Pharma Rosso tesislerini ziyarete gitti. Çağan Atakan Arslan, ziyaret ettiği tesislerdeki teknolojiyi takdir ederek bu tesisle çalışmak istediğini belirtti. İlk toplantıda, ürünün hangi alanda yer alacağı, ambalajı, kullanım amacı ve tasarımı ile ilgili şeylere karar verildi. ATKNPRO daha sağlıklı bir vücut ve yağ yakımı için L-Carnitine sınıfında yerini aldı. Haziran 2017′ de piyasaya sürülen ATKNPRO, bütün sporcu ve profesyonel sporcuların gözdesi olmayı başardı.

Bunun üzerine Çağan Atakan Arslan, ürün için bir web sitesi çıkarmıştır. Web sitesinde ürünün satışı yapılırken bunun yanında bir blog kısmı da vardır. Blog kısmında verdiği bilgilerden bazıları kafein, fit bir vücuda sahip olmak, egzersizler, kazein proteini gibi başlıklı yazılardır. Atakan Arslan hikayesinden bahsederken, bu ürünün bir kazanç kaynağı değil de spora gönül ve kalbini vermiş insanlar için bir buluşma noktası olarak bahsediyor. Amacının spor yapmak için insanları gerekli enerji ve dayanıklılığa sahip olmanız olarak açıklar. Tecrübelerini yansıttığı bu ürünle çok da gurur duyuyor. Ürünün bir diğer güzel özelliği de uluslararası olması.


Peki sırası gelmişken, nedir bu l-carnitine?


L-Carnitine, aslında vücutta doğal üretilir. Görevi, hücrelerimizde enerji üretmektir. Yağ yakmaya yarar fakat vücudumuz için yeterli miktarda yağ yakımını sağlayamaz. Bunun dışında enerji artışı, kas gelişimi ve kas yorgunluğu giderici gibi özellikleri vardır. Aynı zamanda kalp ve damar hastalıkları ve diyabetten de korunmayı sağlar.
Doğal olarak çok fazla besinde bulunsa da en yoğun kırmızı et ve süt ürünlerinde bulunur. fakat L-Carnitine’nin en çok ilgi çektiği konu yağ yakımıdır. Ne kadar diyet yaparsanız yapın, ne kadar spor yaparsanız yapın eğer vücudunuz yeterli miktarda ve oranda L-Carnitine salgılamıyorsa yağ yakımı yapmanız çok zordur. Kilo kaybına sebebiyet vermesi de yağ yakımındaki çok aktif olan rolüdür.
Yalnız çok kullanımı ki bu günde 3g’ dan fazla demektir, bazı yan etkileri ve zararları vardır. Mide bulantısı, mide bulantısı sonucu kusma, ishal, vücutta koku, kaşıntı ve daha önceden nöbet geçirmiş kişilerde nöbet riski taşır.

ATKNPRO L-Carnitin bütün profesyonel sporcu ve bütün kullananların tercih ve tavsiye ettiği ürünlerden birisidir.İşte tam da zarar noktasında ATKNPRO L-Carnitine devreye girer. Çünkü üstünde ne zaman ne kadar doz alacağınız, içinde kaç gram neyden var her şey yazıyor. Üstelik başlangıç seviyesi, orta ve ileri seviye olarak da ayrılır. Siz de yağ yakımınızı hızlandırıp, spor yaparken kendinizi daha iyi ve zinde hissetmek isterseniz kesinlikle denemeniz gereken bir ürün. Kullananların çok sevdiği, hakkında birçok pozitif yorum olan ATKNPRO ürünü ve sayfasını ziyaret etmenizi şiddetle öneriyoruz.

Bunun dışında Çağan Atakan Arslan, nam-ı diğer Avatar Atakan’ ın bir de Youtube kanalı var. Aslında bu kanal çok çok önceden açılmış bir kanal. Avatar Atakan, bu kanalda tam dokuz yıl önce içeriklerini insanlara sunmaya başlamış. 2011 yılından Survivor yarışmasına katılana kadar kendi maçlarını farklı başlıklarla paylaşıyordu. Yarışmadan geldikten sonra bu paylaşımlara devam ederken aynı zamanda röportajlar, ATKNPRO ürün tanıtımları, gittiği yerleri ve hayatını anlatan vlogları da kanalına eklemeye ve sevenlerini bilgilendirmeye devam etti. Son bir yıldır ise başladığı yeni bir seri var. Uzaktan Eğitim serisi altında antrenman videoları yapıyor ve sporseverleri düzgün ve dikkatli antrenmanlar yapmaya davet ediyor Çağan Atakan Arslan.

Uzun lafın özü, Çağan Atakan Arslan spor ve sağlıklı yaşam konusunda çok özenli olan, böyle konulara değer veren ve karşısındaki insanlara, onu sevenlere de bunu fazlasıyla aşılamaya çalışan ve bizce kesinlikle örnek alınması gereken biri. Gerek ülkemize getirdiği başarılar, gerek kendi kendine yaptığı hırs ve televizyon dünyasında elde ettiği başarı ve saygınlık gurur duyulmayacak gibi değil. Umuyoruz ki o hayatına aynen böyle insanları güzel şeylere davet ederek ve özendirerek devam eder, insanlar da bu daveti kabul eder ve daha çok takip etmeye ve desteklemeye başlarlar. Hayatının geri kalanında da geçmişi gibi birçok başarı diliyoruz kendisine!

Çağan Atakan Arslan, 2017’de Serap Korkmazla evlenmiş 2018 yılının Haziran ayında ise Leon Aslan adnı verdikleri oğulları dünyaya gelmiştir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.