Sakarya’da 2. Havai Fişek Patlaması: 3 şehit, 12 yaralı

Sakarya’da 2. Patlama Gerçekleşti!!

Son dakika haberlerinde Sakarya’daki havai fişek fabrikasında patlama olduktan sonra imha edilmek için taş  ocağına getirildi ve indirilirken malzemeler patladı.: 3 jandarma şehit oldu, 11 jandarma personeli ve 1 şoför yaralandı…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sakarya’da gerçekleşen patlamayla ilgili şu sözleri paylaştı: ”Bugün Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 3 bakan olarak Hendek’te olan bu patlama sebebiyle gelmiş bulunuyoruz. Burada daha önce benzer şekilde bu büyüklükte olmayan 2 patlamanın olduğunu biliyoruz. Şu an hayatını kaybeden 4 vatandaşımız oldu. Kendilerine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. 5 toplam hastanemize 97 yaralımız nakledildi. 97 yaralımızın 16 tanesi taburcu edildi. 1 kişi şu an ağır yaralı olarak tedavisi yapılmakta.

31 yaşında olan bir vatandaşımız. Bunun dışında durumu ciddi olan herhangi bir yaralımız yok. Olayın ilk anından itibaren 2 ambulans helikopterimiz, 84 ambulansımız, 18 UMKE timimiz ve 112 acil ekibimiz dahil olmak üzere AFAD ekibiyle birlikte olay yerine hızla ulaşıp hizmet etmiş odular. Ben bütün milletimize bu anlamda başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ekip olarak olayın bundan sonraki sürecini de burada tamamen bütün vatandaşlarımızın durumlarını netleştirdikten sonra, o süreye kadar kalacağımızı söylemek istiyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Bu tür afet ve felaketleri milletimize Rabbim tekrar yaşatmasın.”