Sanal Kart Nedir? Avantajları Nelerdir?

Alışveriş yapmak için internette yüzlerce seçeneğimiz mevcut artık. Her gün çeşitli sitelerden online alışveriş yapıyoruz. Ancak bazen sitenin güvenilir olup olmadığı soru işareti oluşturuyor kafamızda. Bu durumda imdadımıza sanal kart yetişiyor. Sanal kart nedir? Sanal kartın avantajı nedir? detaylarıyla inceleyelim.

Sanal kart nedir?

Sanal kart nedir?

Sanal kart, kredi kartı bilgilerinizi siteye vermeden alışveriş yapmanızı sağlayan bir sistem. Sadece internet ortamında kullanım sağlayacapınız sanal kartta elinizde somut bir kart bulunmuyor.

Peki Sanal kart nasıl oluşturulur? Bankanızın internet bankacılığını kullanarak ya da müşteri hizmetini kullanarak sanal kart oluşturabilirsiniz. Alışverşinizi tamamlamanız halinde sanal kartınızı kapatabilir, başka bir alışverişte tekrar sanal kart alabilirsiniz. Böylece kredi kartı bilgilerinizi siteye vermeden alışveriş yapmanız mümkün olacak.

Sanal kart avantajları neler?

Sanal kart avantajları neler?

Sanal kart avantajları için ilk olarak güvenli alışveriş yapmak diyebiliriz. Eğer siteye güvenmiyor ve kart bilgilerini vermek istemiyorsanız sanal kart oluşturup alışveriş yapıp sonra sanal kartınızı kapatabilirsiniz. Böylece kart bilgileriniz siteye gitmeyecek ve sizde tedirgin olmadan alışveriş yapabileceksiniz. İnternetten alışveriş yaparken dolandırıcıların ağına düşmek istemiyorsanız sanal kart kullanmak son derece avantajlı olacaktır.

Sanal kart nasıl kullanılır?

Sanal kart nasıl kullanılır?

Sanal kart kullanımı son derece basittir. Başvurduğunuzda sanal kart bilgileriniz size iletilecektir. Bu bilgileri her zamanki online alışverişlerinizde olduğu gibi kullanabilirsiniz. Bilgileri sitenin istediği kart bilgileri bölümüne yazarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Sanal kart oluştururken alışveriş miktarınıza uygun miktarda da oluşturabilirsiniz.

Örneğin 100 Tl’lik bir alışveriş yapacaksınız. 100 TL limiti olan bir sanal kart oluşturmak ve alışverişinizde kullanmak mümkün.

İnternette güvenle alışveriş yapmanın en iyi kaynağı olan Sanal kart, online platformda her daim yanınızda olabilir. Böylece dilediğinizce alışverişi güvenle yapabilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.