Deep Blue Club

Sen De Miran Bebeğe Umut Ol!

Son güncelleme:

MiranaHayatOl!

SMA hastalığı genellikle bebeklerde görülen ve altı bin doğumda bir rastlanan bir hastalıktır.Bu bebeklerden birisi de daha on sekiz aylık olan Miran Duman.

Ailesi Miran bebeğe bir yıl önce SMA Tip 1 teşhisi konulduğunu öğrendi ve Miran bebek Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde spinraza tedavisi görmeye başladı.Miran bebek akciğerine mama kaçtığı için üç ay yoğun bakımda kaldı.Sonrasında ise Miran’ın tedaviden fayda alamadığı söylenerek Miran’ın tedavisine son verildi.

Miran bebek ve annesi

Ayrıca Miran bebek fizik tedavi de alamadı ve buna bağlı olarak fiziksel yeterliliği de zaman geçtikçe düştü.

Miran bebek sekiz aydır kriterler nedeniyle spinraza ilacını alamıyor ve zaman Miran bebeğin aleyhine işliyor.Ailesi ise hastalığının iç organlarına zarar vermesinden korkuyor.

Miran Duman’ın desteğe ihtiyacı var!

Miran bebek şu an fizik tedavi görüyor ve karnından mama ile besleniyor.Ne kadar acı çekerse çeksin hala yaşama tutunmaya devam ediyor.Otuz beş gün sonra zolgensma adı verilen tedavisine başlaması gerekiyor.Ailesi tedavi masrafları için bir yardım kampanyası düzenledi ve bu güne kadar toplam dört yüz on dört bin dolar bağış toplandı ancak Miran bebeğin daha fazlasına ihtiyacı var.

Siz de Miran bebeğe destek olmak isterseniz @miranahayatol isimli sosyal medya hesabıyla iletişime geçebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.