Sevmeyen Erkek Nasıl Davranır?

Partnerinizin sizi sevmediği hareketlerinden belli oluyor. İşte o hareketler, erkeklerin sizi sevmediğini gösteren tavırlar:

DIŞ GÖRÜNÜŞÜNÜZÜ ELEŞTİRMESİ

 

Eğer bir erkek sizi gerçekten seviyorsa her halinizle sevecektir. Dağınık saçlarınızla ya da büyük beden geceliğinizle de güzelsinizdir onun için. Aldığınız kiloları sorun edip, kusurlarınızı yüzünüze vurmaz.Fakat erkeğiniz ikide bir spora gitmenizi söylüyorsa ya da estetiğe ihtiyaç duyduğunuz konusunda imalarda bulunuyorsa, bunları yerine getirmek için acele etmeyin. Çünkü bunları yaptığınız zamanda muhakkak başka kusurlar bulacaktır.

ARKADAŞLARINIZIN YANINDA EKSİKLİKLERİNİZDEN BAHSETMESİ

Sizi arkadaşlarınızın yanında eleştiriyorsa buna dikkat edin. Çünkü gerçekten seven bir kişi partnerinin kusurları yerine onun olumlu yanlarına odaklanır.Eğer partneriniz, sizi insan içinde küçük düşürüyorsa ve kusurlarınıza gülüyorsa, böylesine bir ilişkiden iyi şeyler beklemeyin. Böyle bir partner, size saygı duymuyordur ve saygının olmadığı yerde güçlü ve güvenilir bir birliktelik olanaksızdır. Sizi diğer insanların içinde eleştirerek, şuursuzca başkalarına kendini ispat etmeye çalışır. Size olan sevgisinin azalmasını ise sizin hatanız olarak görür. Bu, sevmeyen erkeğin davranışları arasında en sinir bozucu olanıdır.

 

ALIŞKANLIKLARINIZA KARŞI TAKINDIĞI TAVIR

Sevgiliniz eğer sizi alışkanlıklarınızdan dolayı eleştiriyorsa ilişkinizi şöyle bir gözden geçirmelisiniz. Yapmış olduğunuz fakat onun sevmediği alışkanlıklarınıza ise dayanır, sessiz kalır ya da tepkisini mizah ile gösterir. Ama erkeğiniz yaptığınız en küçük şeyi bile didikliyor ve davranışlarınız hakkında her zaman olumsuz yorumda bulunuyorsa, bu demek oluyor ki; sizin onda bıraktığınız duygu aşk değil, irrite olma halidir

KISKANMIYORSA DİKKAT!

Maymunlar bile dişilerinin etrafındaki diğer erkekleri kıskanır. Kıskançlık evrim sürecinde çiftlerin bütünlüğünü korumanın bir yolu olarak ortaya çıkmıştır. Bir erkeğin bilinçaltı, sevdiği kadına ilişkin düşüncelerini ortaya koymak ve güzelliğinin tek sahibi olmayı istemek üzere kodlanmıştır. Bu yüzden birisi size ilgi gösterdiği zaman, sevdiğiniz erkeğin kıskançlık yapması oldukça normaldir. Fakat insanlar tabii ki maymun değildir ve aşırı kıskançlık ilişkiye yalnızca zarar verir.Ancak bir erkeğin sevdiği kadına başkalarının ilgi göstermesine kayıtsız kalması endişe verici bir sinyaldir. Bu durum o erkeğin artık kadını için savaşmak istemediğini ve onun için en iyisini yapma yolunda daha iyi olmaya çalışmak istemediğini gösterir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.