Sıfır Km Otomobil Kiralama

Günümüzde ekonominin kötüye gitmesiyle otomobil fiyatları tavan yapmış durumda, bulunduğumuz ülke bazında vergilerde oldukça yüksek.

Örnek vermek gerekirse ‘’0 km’’ yeni bir otomobil almaya kalktığınızda %160 vergi ödüyoruz. Yani şu demek oluyor 100.000 tl ödeyeceğimize 260.000 tl ödeyerek bir araba da devlete hediye ediyoruz 🙂

Bununla da bitmiyor alacağınız benzin, yıllık taşıt vergisi, kaskosu ve zorunlu trafik sigortaları ile yıl içerisinde bitmek tükenmek bilmeyen masraflar çıkıyor karşımıza. Otoparkınız yoksa bu durum daha da can sıkıcı bir hal alıyor. Park yeri bulmak oldukça zor her geçen gün trafiğe 4.000 araç katılıyor ve Türkiye’de ki trafikte olan kayıtlı araç sayısı 23 milyonu geçti..

Durum böyle olunca kimse yeni araç almaya sıcak bakmıyor. Zaten gün içerisinde hepimiz kapitalist sisteme hizmet etmekte mecburuz. Genellikle kurumsal şirketler çalışanlarına rahat etmeleri için servis tahsis etmekte ama servisi olmayanlar da toplu taşıma ile gidip gelmek mecburiyetinde kalıyor. Büyük şehirlerde trafik gibi nedenlerden araç kullanmaya çok da zaman kalmıyor.

Bayramlar, aile ziyaretleri ve hafta sonu tatillerinde insanlar kendilerine ve sevdiklerine vakit ayırabiliyor. Şimdi bu göz önünde bulundurduğumuz masrafları alt alta topladığımızda aylık otomobil kiralama, 1 haftalık ya da günlük otomobil kiraladığımızda neredeyse otomobil alma masraflarının %3 ü kadar bir fatura geliyor karşımıza.

QR Kod ile araç kiralama kolaylığı

Geçtiğimiz yıl mükemmel bir projeye imza atıldı. Size biraz bahsetmek istiyorum.

Özellikle İstanbul’da yaşayanların gözdesi diyebilirim, teknolojinin geldiği son nokta; telefonun QR kare kod özelliği ile hemen hemen hepimiz ATM den para çekmişizdir.

Belirli uygulamaları telefonunuza indirerek üyelik sözleşmesini oluşturduktan sonra saatlik araç kiralama 15 dakikası 15 tl den başlayan fiyatlarla en yakınınızda bulunan aracı QR kod ile kiralayabilirsiniz. Kiralama işleminiz bittikten sonra da aracın fotoğraflarını çekerek park ettiğiniz yeri uygulamada işaretleyebilirsiniz. Sonrasında tekrar QR kodu okutarak evinizin önüne ya da dilediğiniz bir yere park edebilirsiniz. Sizden sonra ihtiyacı olan biri uygulama üzerinden araçları listelediğinde, sizin bıraktığınız aracı hızlı bir şekilde alıp kullanabilir. Böylece oto kiralama işleminizi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.