Sihirli Annem Exxen Dijital Platformuyla Yeniden Ekranlarda!

Sihirli Annem’ in 2021 yapımı Exxen dijital platformunun 1 Ocak’ ta açılmasıyla beraber yayına girdi.

Sihirli Annem Exxen dijital platformunda yayına yeniden girdi.

Sihirli Annem

Senelerin unutturamadığı, defalarca yeniden çekilen Kanal D’ nin en eski dizilerinden olan Sihirli Annem, Acun Ilıcalı’ nın kurucusu olduğu Exxen platformunda yeniden, yeni oyuncular ve karakterler ile çekildi.

Yeniden çekilen dizinin kadrosunda herkes değişti.

Peki Sihirli Annem dizisinin konusu neydi, değişti mi? Yeni oyuncu kadrosunda kimler var? Neden yeniden çekildi? Eski oyuncuların tepkisi ne oldu?

Sihirli Annem Dizisinin Konusu

Sihirli Annem (2021) dizisi aslında 2003 ve 2012 yıllarında ekranlarda yayınlanmış olan orijinal Sihirli Annem dizisinin bir mini versiyonu. Dizinin konusu Betüş adında bir perinin annesinin ısrarlarına rağmen babası gibi fani ve iki çocuğu olan bir adamla (Sadık) evlendikten sonra bu ailenin hayatında olan ve değişen şeyler. Dizinin konusunda herhangi bir değişiklik olmamasının yanı sıra kurguda bazı değişiklikler var. En basit örneği, dizinin bu versiyonunda periler insandan periye dönüştüğünde kılıklarının da değişiyor olması.

Yeni Oyuncu Kadrosu

Exxen’de yeniden çekilen Sihirli Annem dizisinin kadrosu tamamen değişti. Eski oyunculardan hiç kimsenin bulunmadığı kadroda her rolün yerine farklı oyuncularla anlaşıldı.

Açelya Topaloğlu (Betüş)

İnci Türkay’ın yıllarca canlandırdığı Betüş karakteri için Açelya Topaloğlu ile anlaşıldı.

Açelya Topaloğlu 19 Kasım 1986’da doğan dizi ve film oyuncusudur.

Açelya, küçük yaşlarda dansla ilgilenmiş, Tan Sağtürk Dans Okulu’nda dans eğitimi almıştır. Annesinin destek ve önerileriyle üniversite yıllarında tiyatroya yönelmiş. 2008-2009yıllarındaMSM-Actor Studio’da müzikal eğitimi aldıktan sonra Müjdat Gezen Sanat merkezi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kazanmış ve orada oyunculuk eğitimini almıştır.

2008 yılından bu yana birçok projede yer alan Açelya Topaloğlu, kendisini Kaçak Gelinler dizisiyle insanlara göstermiş ve tanıtmıştır. Sonrasında oynadığı İnadına Aşk dizisi ile kariyerinde çok büyük bir adım atmıştır.

Açelya Topaloğlu Betüş karakterini oynayacak.

Emre Altuğ (Sadık)

Fani bir karakter olan Sadık için Emre Altuğ’la anlaşıldı.

Emre Altuğ, 14 Nisan 1970 yılında doğmuş Türk şarkıcı ve oyuncudur.

Emre Altuğ, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü’nde lisede başladığı sanat hayatını devam ettirdi. Burada aldığı eğitimden sonra 90’lı yıllarda Sezen Aksu, Nilüfer, Sertab Erener, Levent Yüksel gibi büyük sanatçılara vokalistlik yaptı. Bu sırada tiyatroya da devam etti.

Emre Altuğ’un 6 tane albümü var. Bu sırada televizyondan da uzak kalmadı ve birçok sinema ve televizyon projelerinde yer aldı.

Emre Altuğ Sadık karakterine can verecek.

Nergis Kumbasar (Perihan)

Perihan rolü için Nergis Kumbasar ile anlaşıldı.

Nergis Kumbasar 25 Mayıs 1963 yılında dünyaya gelmiş Türk manken, sunucu, oyuncu ve senaristtir.

Nergis Kumbasar, anaokulunu babasının çalışmaları sebebiyle Amerika’da bitirdi ve daha sonra Ankara’ya gelip TED Ankara Koleji’nde devam etti. Bu sırada annesi tarafından mankenlik ve zarafet okuluna gönderildi. Mezun olduktan sonra İstanbul’da mankenlik yapmaya başladı. Şu anki hayatında bunu hayatının en büyük pişmanlığı olarak adlandırıyor.

O yıllarda oyunculuk kariyerine başladı ve bu zamana kadar birçok dizide ve başarılı projelerde yer alarak adını hafızalara kazıdı.

Nergis Kumbasar Perihan karakterine can verecek.

Lale Başar (Dudu)

Dudu rolü için Lale Başar ile anlaşıldı.

Lale Başar, 27 Ocak 1964 yılında dünyaya gelmiş tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur.

Lale Başar, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuş ve oyunculuk eğitimini orada almıştır. Sonra Bursa Devlet Tiyatrosu’nda işe başladı. 2009 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan emekli olan oyuncu, tiyatroda oynadığı zamanlar içerisinde birçok başarılı dizi projelerinde yer almıştır .

Lale Başar Dudu karakterine can verecek.

Hande Katipoğlu ( Suzan)

Zuhal Olcay’ın canlandırdığı Suzan karakteri için Hande Katipoğlu ile anlaşıldı.

Hande Katipoğlu, 13 Mart1982’de dünyaya gelmiş Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusudur.

Hande Katipoğlu, kariyerine genel olarak tiyatro odaklı yüklenmektedir. Televizyon dizilerinde en dikkat çekici rolü, “Yahşi Cazibe” isimli dizide canlandırdığı “Simge” karakteridir. Yıldızını bu şekilde parlatan oyuncu, kendisini izleyiciye tanıtmış ve sonrasında çok önemli gişe başarılarına ulaşmıştır.

Hande Katipoğlu Suzan karakterini oynayacak.

Bülent Seyran (Avni)

Avni karakteri için Bülent Seyran ile anlaşıldı.

Bülent Seyran, 22 Şubat 1976 yılında doğmuş Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.

Almanya’da doğan Bülent Seyran, 92 yılında İzmir Konak Belediye Tiyatrosu’nda kursiyer olarak göreve başladı. Orada bir süre çeşitli oyunlarda oynadıktan sonra başka tiyatrolarda oyunculuğa devam etti. 97 yılında İstanbul’a geldi ve oyunculuk eğitimi aldı. Sonrasında birçok çeşitli dizi ve tiyatrolarda rol aldı.

Bülent Seyran Avni karakterini oynayacak.

Ogeday Girişken (Yavuz)

Yavuz karakteri için Ogeday Girişken ile anlaşıldı.

Ogeday Girişken, 27 Nisan 1992 yılında doğmuş Türk kürek sporcusu ve oyuncudur.

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde okuyan Ogeday Girişken, hayatımıza Survivor yarışmasıyla girdi. Ogeday, yarışmanın başlamasıyla hem parkurlardaki başarısı hem de karakteriyle büyük bir ilgi ve beğeni toplayarak o sezonun şampiyonu oldu.

Ogeday Girişken Yavuz karakterine can verecek.

Diğer roller için ise anlaşılan oyuncular kariyerine yeni başlayan oyuncular. Eda karakteri için Tara McMillien, Periliçe karakteri için Çiçek Acar, Cem karakteri için Egemen Uysal, Ceren karakteri için Cemre Demircan, Eylül Ugan karakteri için Çilek, Tuğçe karakteri için Nisa Sofiya Aksongur ve Yankı karakteri için Aras Özdoyran ile anlaşıldı.

Dizi Neden Yeniden Çekiliyor?

İlk etapta dizinin yeniden ve farklı oyuncularla çekiliyor olması çok tepki toplamıştı. Acun Ilıcalı ise bununla ilgili bir açıklama yaptı.

“Kızım Sihirli Annem’i Çok Seviyordu, Ben De Yeniden Çekmek İstedim”

Ilıcalı, verdiği röportajda kızının durmadan Sihirli Annem’in eski versiyonunu izlediğini ve çok sevdiğinden bahsetti. Daha sonra “Madem bu kadar seviyor, ben de yenisini yapayım bari dedim.”  Dedi. Röportajda aynı zamanda kızlarının her isteğini yapmaya çalıştığından da bahsetti.

Acun Ilıcalı diziye ilişkin açıklamalar yaptı.

Eski Oyuncular Kırgın!

Dizinin yeni kadroyla ekranlara dönmesinin ardından eski oyunculara da söz hakkı düşmüş oldu. Yapılan açıklamaya göre aslında eski oyuncularla görüşüldüğü  ve hiçbirinin kabul etmediği iddia edilmişti fakat Sihirli Annem dizisinin eski kadrosu birleştiler ve sosyal medya hesaplarında bir açıklama paylaştılar.

“Sevgili Sihirli Annem dostları
Hepimizin hatıralarında unutulmaz yeri olan Sihirli Annem’in yeni bir kadro ile tekrar çekileceğini bizler de sizin gibi sosyal medyadan öğrendik. Biz yıllarca sihirli dünyamızı, çok emek vererek can verdiğimiz samimi karakterler ile sizlere yansıtmaya çalıştık. Birlikte büyüdük, kocaman ve sıcacık bir aile olduk. Yeni seride bize yer verilmeyeceği ve başka bir karo ile yayına gireceğini ise haftalar önce öğrenmiştik ve duruma saygı duyduk. Fakat bizlerle iletişime geçildiği, konuşulduğu ve fikirlerimizin alındığı gibi paylaşımlar yapılması tamamen gerçek dışıdır. Lütfen itibar etmeyiniz. Bizler de tüm süreci sosyal medya haberlerinden görüyor ve takip ediyoruz. Anladık ki, vefa ve etik kavramları yok olmuş. Bu durumu sevgili Sihirli Annem ailemizle paylaşmayı bir görev bildik. Hepinizi çok seviyoruz…”

Yaptıkları açıklamayla kırgınlıklarını belirten İnci Türkay, Gizem Güven, Şahap Sayılgan, Jess Molho, Michele Cedolin, Zeynep Özkaya ve Jennifer Boyner’in “Anladık ki vefa ve etik kavramları yok olmuş.” Sözleri çok konuşuldu.

Eski oyuncu kadrosu bununla ilgili açıklama yaptı ve kırgın olduklarını dillendirdi.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.