Deep Blue Club

Sinderella Kompleksi Nedir? Kadınlara Ne Gibi Zararları Var…

Son güncelleme:

Sinderella Kompleksi; Prenses olma tutkusu değil tabi ki buna emin olabilirsiniz.Genç kızlar için sorun teşkil eden gerçekten ciddi sonuçlar doğuran psikolojik bir rahatsızlıktır.Ciddi sonuçlardan kastımız cam ayakkabını düşürmek falan değil hayatındaki bütün durumları etkileyecek kararların sonuçları belkide hayatını mahvedecek bir durum.

Andromeda kompleksi olarak da bilinen bu durum; kadınların tüm yaşamlarını kısıtlayarak yaşamdan aldıkları doyumu azaltıyor, ilişkilerinin sınırlarını belirliyor, zorluklarla savaşmak yerine tüm yaşamlarını bir erkek tarafından kurtarılmayı bekleyerek geçirmeye ve sırf evlenmiş olmak için evlenmeye sebep oluyor.Bu yüzden farklı sonuçlar doğurması da kaçılmaz olmuyor ömür boyu mutsuzluk gibi. Sihirli bir değnek değeceğini düşünüp, kendini Sinderella’nın yerine koyanlar bu sendromun pençesinde olduğunu hissetmiyor tabi ki .

Sinderella kompleksi, küçük yaşta hayata dair henüz bir fikir sahibi bile olmadan bir evliliğin sorumluluğundan bihaber genç kızların anne baba evinden kaçış yolu olarak evliliği görmelerine neden oluyor. Hiç bir şey yapmadan bir erkeğin onlar için bir şeyler yapmasını bekleyip kararlarını bile onların almasını istiyorlar buda zaman geçtikçe farkına varıldığında pek hoş sonuçlar doğurmuyor. Bu yüzden lütfen kendi kararlarınızı kendiniz alın hayat birilerinden kaçmak birilerine bağlanmak için değil sevgi ile mutlulukla geçirmek için sendrom yaşayalım gerçekten bunun sonuçlarını sabah kadın programında görüyoruz pek mükemmel evlilikler ortaya çıkmıyor.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.