Sizi Basketbol Efsanesi Kobe Bryant İçin Düzenlenen Ödül Törenine Götürüyoruz!

NBA’in gelmiş geçmiş en büyük yıldızlarından olan ve ani ölümüyle tüm dünyayı yasa boğan Kobe Bryant için efsane olduğu Los Angeles Lakers’ın sahası Staples Center’da anma töreni gerçekleştirildi.

Törende konuşma yapan eşi Vanessa Bryant’ın yanı sıra NBA’in bir diğer efsanesi Micheal Jordan ve en çok şampiyonluk yaşadığı takım arkadaşlarından Shaquille O’Neal yaptıkları konuşmalarla salondakilere duygusal anlar yaşattı.

Eşini ve kızını kaybeden Venessa Bryant uzun süre sessizliğe gömülmüş ve yas tutmak istediğini söylemişti. Venessa, Satples Center’da yaptığı konuşmayı gözyaşları içinde tamamladı.

Vanessa Bryant konuşmasında Kobe için, “Kobe’yi sadece inanılmaz bir basketbol oyuncusu olarak göremedim. Kobe ve ben 17 yaşımdan itibaren birlikteydik. O inanılmaz bir eşti. O benim her şeyimdi” ifadelerini kullandı.

Vanessa Bryant’ın, “Tanrı, onların bu dünyada birbirlerinden ayrı kalamayacaklarını biliyordu. Onları birlikte evimizden aldı. Kobe, Gigi’mize iyi bak” sözüyle ise oldukça duygusal anlar yaşandı.

NBA tarihinin en iyisi olarak kabul edilen Micheal Jordan ise konuşmaya başladığı andan itibaren gözyaşlarını tutamadı.

Sözlerine güçlükle devam eden efsane basketbolcu, ” Kobe Bryant’la birlikte benim de bir parçam öldü.

“Burada ve tüm dünyaya baktığımızda sizden de bir parça öldü. Küçük kardeşim sana elimden ne geliyorsa o kadar yardım ettim. Huzur içinde uyu lütfen” diyerek konuşmasını tamamladı.

Birlikte en çok şampiyonluk yaşadığı takım arkadaşlarından Shaquille O’Neal ise yaptığı duygu dolu konuşma sırasında yaptığı esprilerle salondaki ağır duygusal havayı dağıtmaya çalıştı. Shaq Bryant’a yaptığı veda konuşmasında şu sözleri kullandı: “Natalia, Bianka, Capri bebeğe senin tüm hareketlerini öğreteceğim. Kendi serbest atış tekniklerimi öğretmeyeceğim”

Anma töreninin açılışını yapan Beyonce, tören boyunca ağlayan Jlo, Kim Kardashian, Kanye, Asap Rocky başta olmak üzere hemen hemen herkes NBA’in unutulmaz efsanesi için oradaydı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.