Sizi Eğlendirecek Popüler 10 Animasyon Film

Animasyonları çok seviyor ama bir türlü ne izleyeceginize karar veremiyorsanız sizler için en popüler aniasyon filmleri bir araya getirdik.

1- Ayı Paddington

Teyzesi Lucky tarafından sahip çıkılan genç ayıcık peruludur. Günün birinde teyzesi Lucky emekli ayılar için özel olarak inşa edilmiş bir tesise yerleşme kararı alır. Bu sebeple perulu genç ayıcık kendine kalıcak yeni bir ev aramaya başlar. New york aşığı olan ayı soluğu Londra’ da alır. Şehrin yabancısı olan ayıcık kocaman şehirde ne yapacağını bilemez şaşkın ve korkak bir şekilde etrafına bakınır. Şanslı genç ayıcığa ingiliz Brows ailesi sahip çıkar ve Paddington adını verirler. Sevimli ayıcık Pedington onların evinde yaşamını sürdürmeye başlar. Padington hem dünyayı gezmeye başlar hemde yeni ailesine ,evine ,çevredekilere alışmaya çalışır.

2-Coraline (Koralin ve Gizli Dünya) 2009

Coraline Filmi: Bu animasyondaki küçük kız biraz üzgün. Küçük kız ailesi tarfından cok ilgi görmez. Eski bir eve taşındıkları zaman tek başına çok sıkılır. Keşfe çıktığı günlerde dar bir geçit bulur. Saklı kapıyı açar ve dar yoldan geçer. Geçitte farklı bir yaşam keşfeder. Oradaki hayatta yaşayanların ilginç düğmeden gözleri vardır, orada yaşayan çocuklar cok mutlu ve aileleri onlarla ilgilidir. Her çocugun hayali gerçekleşir. Orada yaşayanlar Carline ‘ yi onlarla yaşaması için ikna etmeye çalışır, bunu istemeyen Caroline bunun ona kurulmuş bir komplo oldugunu anlar.

3- Brave (Cesur) 2012

Pıxar’ ın diğer filmlerine göre daha film odaklı bir fil olan brave (cesur) gün geçtikçe daha da seviliyor. İskoç prensesi okculuk konusunda oldukça yeteneklidir. Kaderinin kendi elinde olduğuna inan Merinda, ülkede yüzyıllardan beri gelen bir geleneğe karşı çıkar. Lord MacGuffin, Lord Macintosh ve Lord Dingwall bu yetenekli, kızıl saçlı kızı hiç sevmezler ve Merida’nın kararları krallığın tim dizenini alt üst eder. Bilge Kadın’a başvurduğunda ise kötü bir dileğin onu beklediğini öğrenir. Merinda ard arda gelen tehlikeli güçlerin farkına varır ve daha fazla gecikmeden korkunç büyüyü ortadan kaldırmaya çalışırken bir ayndan da gerçek cesaret ile yüzleşir… 

Ratatouille gibi başarılı aninasyonlarda imzası olan Mark Andrews ve Aslan Kral’ı da yöneten Brenda Chapman’ın ortak yönetmenliğinde çekilen film tam ailecek izlenecek cesur bir kadının hikayesidir.

4-Köfte Yağmuru

Köfte yağmuru küçüklügünden beri mucit olamak isteyen topluma yararlı icatları olan Flint’in hikayesini anlatıyor. Flint, hep yararlı icatlar yapmak için uğraşıyor. Ancak her seferinde başına bir aksilik geliyor. Birçok denemeden sonra tüm canlılar için faydası olan bir icatda bulunuyor. İcat ettiği makina sudan yiyecekler üretebilen ilginç bir buluştur. Herzamanki gibi bu icadında da sorun yaşayan Flintin yiyecek makinası gökyüzüne fırlar ve talihsiz mucit hayal kırıklığına ugrar. Artık herşeyden umudunu kesmişken gökten yemekler yağar. Ancak bu icat bir süre sonra kontrolden çıkar ve yiyeceklerin boyutu büyür. Bu makineyi düzeltmek için Flint ve ekibi uğraşırken bizlere de keyifle bu macerayı izlemek düşer.

5-Coco

Coco, ölüler diyarında yaşayan Miguel’ in hayat hikayesini konu alıyor. Miguel 12 yaşında bir çocuk. Küçük çocuğun örnek aldığı gitarist Ernesto De La Cruz’ dur. Ancak kahraman gitarist hayattta degildir. Küçük çocugun gtaristle tanışma imkanı yoktur bunun için sürekli onu çaldıklarını dinler çocuk bir gün tesadüfen ünlü gitaristin gitarını bulur. Miguel gitarı çaldığı zaman bir anda ölüler diyarında gözlerini açar. Ölüler diyarından çıkmak için çabalayan ufaklık birçok zorluğu aşar ve orada tanıştığı Hektorla gerçeklerin peşine düşer. Asıl mecaralar şimdi başlamiştır. Miguelin maceralarının hiç bitmesini istemiyeceksiz.

6-Oyuncak Hikâyesi, Toy Story 

Toy story, Andy oyuncaklarını çok seven ve oyuncak koleksyonu yapmaktan zevk alan küçük bir çocuktur. Oyuncakları cok değerli olan Andy’ nın koleksiyonu hakkında bilmediği şeyler vardı. küçük çocuğun odasında kimse yokken oyuncaklar Kovboy WOODY önderliğinde canlanıyor hayat buluyordu. Andy’e oyuncak bir hediye alınır. Bu oyuncak canlandığı zaman diğerleriyle anlaşamaz kendini üstün görür bunun nedeni ise bu oyuncağın en son model olamsıdır. Çocukların ve büyüklerin ilgisini çeken bu animasyon film piyasasında da iyi bir yere sahiptir. Sizinde aklınızda kalıcak aynı zamnda ailenizle iyi vakit geçireceginiz bu filmi izlemenizi öneririz.

7-Buz Devri, Ice Age

Buzul çağında geçen bu etkileyici animasyonda gözlerinizi bir saniye bile ayırmadan izleyeceğinize eminim. Havalar iyice soğumaya başladığı zaman bütün hayanlar göç etmeye başlarlar. Güneye dogru yol alan hayvanlar arasında sid’ de vardır. tam tersi istikamete giden sadece mamut’tur o soğuk havaları tercih eder. Sid miskinliği yüzünden uyuya kalır ve ailesiyle göç edemez tek başına kalır. Şaşkına dönen sid birsürü talihsizligin ardınadan yola çıkar ancak ters yöne doğru yürümeye başlar. Yolda macera yaşamaya devam eden Sid son olarak bir bebek bulur ve yola onunla devam eder. Bu yolculukta hem bir çok arkadaş edinir hemde macera yaşar. Bu komik yol maceralarını ailenizle izlerken çok keyif alıcaksınız. Buz devrinin 5 serisi vardır . Bunlar; Buz Devri, Erime Başlıyor, Dinazorların Şafağı, Kıtalar Ayrılıyor.

8-Yukarı Bak, Up

Tesadüfen yolları bir araya gelmiş iki küçük çocugun, uzun sürecek bir öykünün kahramanları olurlar. Saf duygular barındıran ve çocuk ruhundan asla vazgeçmeyen Ellıe ‘nin en büyük hayallerinden bir tanesi dünya turuna çıkabilmektir. Carl ise tüm içtenliğiyle ellie’nin bu hayalini gerçekleştirebilmeyi dilemektedir. İki iyi yürekli çocuk büyür, evlenir ve beraber yaşlanırlar… Ellie ‘ yi Carl dan ölüm ayırır. Tek başına kalan Carl eşinin tek hayalini gerçekleştirebilmek için elinden geleni yapmaya başlar. Her yaşa hitap eden bu anlamlı hikayeye sahip animasyon oscar ödülüne layık görülmüştür.

9-Ters Yüz, Inside Out

Ailenizle izlerken her duyguyu ayrı ayrı hissediceginiz harika bir animasyon olan Ters yüz, küçük bir çocuğun yaşamını anlatıyor. Riley ‘in hayatı bir anda değişir. Babası San Francisco ‘da işe başlar ve ve küçük kız yeni bir hayata başlamak zorunda kalır. Yeni okulunu , ev ve arkadaşlarını dört gözle beklemektedir. Rilley ‘in içindeki duyguların ne söylediğini biliyor musunuz? neşe, korku, nefret,öfke ve üzüntü bu duygular küçük çocugun kafasının karışmasına ve hislerini anlamakta zorlanmasına sebep olucak. Neşe ,Riley ‘ i hep mutlu tutmaya çalışır ancak diğer duygular değişikliğe alışamadıkları için biraz farklı davranırlar.

10-Kayıp Balık Nemo, Finding Nemo 

Bu filmi izlerken biraz duygulanıcaksınız. Her duyğuyu tatmanızı sağlıcak bir diğer film ise kayıp balık Nemo. Talihsiz Nemo dünyaya gözlerini açar açmaz annesini kaybeder. Küçük Nemo’yu babası büyütür. Babası Nemo’ ya karşı çok ilgilidir ancak ilk okul yaşı geldiği zaman bu ilğiden sıkılır. Babası Nemo’ya bir yüzgeci diğerinden daha küçük olduğundan okyanusta yüzmesini yasaklamıştır. Nemo babasının sözünden çıkarak okyanusta yüzmeye ve oradaki degişik dokulara dokunabileceğini söyler ve kendini insanların yanında bulur. Oğlunun avlandığını gören üzgün babası Nemo’yu bulabilmek için herşeyi göze almıştır. Ancak sandığından daha daha zorlu bir iş olacaktır.

Sizler için en iyi 10 animasyon filmlerini derlerdik!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.