Sol Göz Seğirmesi Neden Olur?

İnsan vücudunda bulunan D vitamini eksikliğinden kaynaklanan bir rahatsızlık olabilmektedir. D vitamini insan vücudundaki kas rahatlamalarına ve kasların kasılmasında büyük rol oynamaktadır. Göz seğirmenizin nedenini en yakın doktora başvurarak öğrenebilirsiniz. Eğer rahatsızlığınızın sebebi D vitamini eksikliği ise çeşitli ilaçlar ile bu vitaminin karşılanmasını sağlayabilirsiniz. D vitamini ilaçlar dışında gıdalardan da alabilmeniz mümkündür. Balık yağı, balık, süt ve süt ürünlerinde D vitamini oldukça fazla miktarda bulunmaktadır.

Her insanın vücudu stres karşısında çeşitli tepkiler vermektedir. Bazı insanlar aşırı stres sonucu göz seğirmesi yaşayabilirler. Göz seğirmesinin görülmesi, vücudun yaşanılan strese gösterdiği tepkidir. Bilgisayara uzun süreler bakmak ve çok uzun süre boyunca kitap okumak da göz seğirmesine neden olabilmektedir. Stresten ve yorgunluktan uzak durarak göz seğirmesinin meydana gelmesine engel olabilirsiniz.

 

Uykusuzluk veya aşırı derecede yorgunluk yaşıyorsanız göz seğirmesini vücudunuzda sıkça görebilirsiniz. Bu durumdan uzak durmak için yorgunluğunuzu atmak ve uykusuzluktan uzak durmak olacaktır.

Uzmanların araştırmalarına göre ise aşırı derecede kafein ve alkol tüketimi de göz seğirmesine sebep olabilmektedir. Kafein ve alkolden uzak durarak göz seğirmesi rahatsızlığından uzak durabilirsiniz. B12  vitamini eksikliği ile göz seğirmesi rahatsızlığını vücudunuzda görebilirsiniz. En yakın dâhiliye doktoruna gidebilir ve burada vitamin testi yaptırabilirsiniz. Çıkan sonuçta ise vücudunuzda B12 vitamininin eksik olup olmadığını öğrenebilirsiniz. B12 vitamini eksikliği ortaya çıkarsa doktorunuzun belirlediği beslenme düzenine ve verilen ilaçları kullanmaya özen göstererek bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.