Son Dakika: Alkol ve Sigaraya Zam!

Vergi Uzmanı Ozan Bingöl sosyal medya hesabı üzerinden son dakika açıklamasında bulundu.

Sosyal medyadan açıklama yapan Ozan Bingöl, daha önce yaptığı “Sevgili arkadaşlar moralinizi bozmak istemem ama aksi bir karar alınmadığı takdirde her yıl olduğu gibi bu yıl da Temmuz başı itibariyle tütün ve alkol ürünlerine uygulanan ÖTV tutarlarına ilk 6 aylık ÜFE oranında güncelleme yapılacaktır.” açıklamasını gönderme yaparak şu açıklamaya yer verdi;

Son Dakika: Sigara ve Alkole Zam!

“Az önce alkol ve tütün ürünlerinin maktu ÖTV tutarlarında güncellemeye gidilmiştir. Bira, rakı ve sigaraların maktu ÖTV tutarları %6,89 oranında artırılmıştır.”

 

Ozan Bingöl Hakkında;

Dr. Ozan Bingöl 1998 yılında girdiği Gazi Üniversitesinden 2002 yılında mezun oldu. Daha sonrasında “vergi bilinci ve vergi ahlakının vergi ödeme eğilimlerine etkisi” konulu bir yüksek lisans tezi ile master programını tamamladı. Doktorasını yine aynı alanda “istihdam taahhüdünün işgücü ve vergi geliri üzerine etkileri” başlıklı doktora tezi ile tamamladı. Özellikle doktora aşamasında yurtdışında (Fransa, Costa Rika, Malta) çalışmalarda bulundu.

2005 yılında Kamudaki görevine başladıktan kısa bir süre sonra özel sektörde hayatına devam etme kararı alıp Uluslararası bir denetim firmasında “Mevzuat, Eğitim, Araştırma Başkanı” olarak görev yaptı. Halen çeşitli firma ve kuruluşlara danışmanlık yapmakla birlikte yürüttüğü “vergi adaleti” ve “toplumda vergi bilincinin oluşması”na dair çalışma ve projeleri bulunmaktadır.Halen Başkent Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

Bunun yanında Fox TV yorumculuğuna, Cumhuriyet gazetesi ve OT dergi yazılarına devam etmektedir.Vergi konusundaki güncel görüş ve önerilerini vergiyedair.com sitesi ve twitter hesabı aracılığı ile kamuoyu ile paylaşmaktadır.Dr. Ozan BİNGÖL aynı zamanda CSA Konuşmacı Ajansında konuşmacı olarak yer almaktadır.Dr. Ozan BİNGÖL aynı zamanda, alanında en seçkin eğitmenlerin yer aldığı online eğitim sitesi Neoskolada eğitmen olarak görev yürütmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.