Reklam Ver

Son Dakika : Altın Kuru Değişimi…

Altın Kuru..

Dünyayı etkisi altına kovid-19, pandemi sebebiyle sektörlerinde etkilendiği ve piyasanın kurlarına yansıdığını görmeye devam ediyoruz. Altın ise Türkiye’de en çok kullanılan yatırım aracı  olarak kullanılmaktadır. Düğün sezonu olmasıyla beraber çeyrek altın fiyatındaki yükseliş gözden kaçmadı. ”Gram altının fiyat rekor kırdı” şeklinde gündemde olan altın 418 lirayla en yüksek seviyeye ulaştığı uzamamlar tarafından konuşuluyor. 417 lira ile işlem görmekte olan çeyrek altın ise 681 alış , 688,90’dan ise satış gerçekleştiriliyor.

Bu konu ile ilgili yorum yapan analistler ABD ile Çin arasında yaşanan olumsuzluktan dolayı büyük bir artış olduğu tahmin ediliyor.

Altın’a Yatırım Yapılmalı mı?

Uzmanlar tarafından yaşanılan krizde bile altının ön planda olacağına dair uzman açıklaması :”Kısa vadeye bu hafta ve sonrasına odaklandığımızda ons altın yukarı yönlü seyrini devam ettirecek. Tabiki arada düzeltmeler olabilir. 1730’u geçmedikçe orada önemli bir fibo seviyesi var. Aşağıda 1650 hatta 1600 civarı bir düzeltme gram altına da etki edecek. Çünkü ”altın” iki denklemden etki ediyor birincisi dolar/TL ikincisi ons altın. Ciddi bir ralli var. 380-400 rakamları buralar bana alım yeri gibi gelmiyor kısa vadede. Yukarı yönlü yeni potansiyel hedefler var.”

 

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.