Son Dakika.. Benzine İndirim, Motorine Zam!

Benzin ve motorin arasındaki fark iyice artmaya devam ediyor. Benzinin litre fiyatına bu gece itibariyle 8 kuruşluk bir indirim gelirken, motorine ise 6 kuruşluk bir zam yapılacak..

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına alırke,  Rusya ve Suudi Arabistan arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle petrol fiyatları tarihi en düşük seviyelerde seyrediyor. Brent petrol, 23 dolar düzeyinde seyrederken, petrolün, 1 Nisan’da üretim kısıtlarının kaldırılmasının ardından daha da düşmesi bekleniyor. Brent petrolün, 20 doların altını görmesi tahmin ediliyor.

Uluslararası piyasalarda benzin ve motorin fiyatları da günlük olarak sert iniş ve çıkışlara yaşıyor. Benzinin tonu, 202 dolara kadar gerilerken, motorinin tonu 300 dolar düzeyinde seyrediyor. 

BENZİNE 8 KURUŞ İNİDRİM, MOTORİNE 6 KURUŞ ZAM

Bu durum Türkiye’deki akaryakıt fiyatlarının sık değişmesine neden oluyor.EPGİS’ten yapılan açıklamaya göre 31 Mart gecesinden itibaren motorine 6 kuruş, benzinede 8 kuruş indirim uygulanacak.

GÜNCEL FİYATLAR

Dağıtım şirketi ve bölgesel değişiklikler göstermekle beraber halihazırda benzin 5 TL 31, motorin 5 TL 40 kuruştan satılıyor.

İstanbul’da benzinin litre fiyatı 5.22 TL, Motorin’in litre fiyatı 5.34 TL’den satılıyor.

İzmir ve Ankara’da ise ortalama 5.32 TL’den, Motorinin ortalama fiyatı ise 5.41’den satılıyor.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.