Son Dakika.. Bu Gece İtibariyle Lokanta, Restoran Ve Pastanelerin Oturma Alanları Kapatılıyor!

İçişleri Bakanlığı’nın korona virüs salgını kapsamında yayınladığı genelge ile yeni tedbirler alınmaya devam ediyor. Bakanlığın yayınladığı yeni genelgede  bu geceden itibaren tüm lokanta, restoran ve pastanelerin oturma alanları korona virüs tedbirleri kapsamında kapatılıyor.

“SADECE PAKET VE GEL/AL SERVİS OLACAK”
Yayınlanan genelgede yer alan ifadeler şu şekilde; “Bakanlığımızın illere gönderdiği genelge kapsamında; içkili ve/veya içkisiz tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerleri, bugün saat 24:00 itibariyle sadece paket servis, gel-al benzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet verecek.”

“OTURMA ALANLARI KALDIRILACAK”
Bu nedenle tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerlerinin oturma alanlarını kaldırmaları sağlanacak, bu alanlara müşteri kabul etmemeleri konusunda gerekli işlemler yapılacak.
Bakanlığımız söz konusu tedbirlere ilişkin vali/ kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde başta Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde gerekli kararların alınarak, çalışmaların/tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimlerimiz tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.