Son Dakika ! Galatasaray’da Younes Belhanda Kararı !

Son güncelleme:

Son Dakika ! Galatasaray’da Younes Belhanda Kararı ! Belhanda cephesinde neler oluyor ? On Numara mevkisinde oynayan Faslı milli futbolcu Younes Belhanda‚ bildiğiniz üzere Galatasaray ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. Belhanda sarı-kırmızılı ekipten yıllık 3,35 milyon euro net ücret ve kazanılan her puan başına 5 bin euro kazanmaktaydı. Galatasaray’ın Younes Belhanda cephesinde düşünceleri değişti. Özellikle Sivasspor maçında gösterdiği atikliği ve başarısıyla gözleri tekrar kendi üzerine çeken genç futbolcu‚ yeni bir sözleşmeye imza atabilir.

Uzun süredir Galatasaray’ın hedefinde 2 futbolcu vardı. Bir süredir Younes Belhanda’nın başka takıma transferi söz konusuydu. Lakin Younes Belhanda’ya istediği teklifi vermeyen kulüpler transferin uzamasına yol açtı. Bu sezon Galatasaray’da sözleşmesi bitecek olan genç futbolcu‚ hem kulübün hem de taraftarların baskısına uğradı. Zor günler geçiren Younes Belhanda‚ bunca olanlara rağmen yüksek performans sergilemeye ant içmiş gibi duruyor. Hâl böyle olunca gözler tekrar yönetime çevrildi. Duyulan bilgilere göre Galatasaray‚ Younes Belhanda’yı kaçırmak istemiyor. Yönetimin ve taraftarın gözünde tekrar yükselen Belhanda’ya yeni bir sözleşme sunulması düşünülüyor. Bir diğer duyuma göreyse Belhanda’ya bonuslar hariç yaklaşık 2 milyon euro senelik üzerinden 2+1 yıllık bir kontrat önerisinin yapılacağı.

Üzerindeki kara bulutları dağıtan Younes Belhanda hem yönetime hem de taraftarlara ters köşe yaptı diyebiliriz. Genç futbolcunun hırsı, sıcak gelişmeleri de beraberinde getirdi. Galatasaray’dan vazgeçmeyen genç futbolcu önceki günlerde bu sevgisini de dile getirmişti. ”Oğlum Muhammed uyanır uyanmaz evde Galatasaray marşlarının çalınmasını istiyor, o en büyük Galatasaray taraftarı. Ronaldo ve Messi umrunda bile değil. Sadece Galatasaray’ı biliyor. Oğlumun ileride Galatasaray forması giymesini istiyorum.” sözleriyle taraflarların kalbini kazanmıştı.Galatasaray’ın mobil uygulamasında gelen soruları yanıtlayan Faslı oyuncu Younes Belhanda bir soruya ”10 numara benim için daha önce herhangi bir numaraydı. Ama Galatasaray için bu formanın ne kadar önemli olduğunu öğrendim” diyerek yine takımına verdiği değeri gözler önüne serdi.

Genç futbolcu bir diğer yorumunda ”Galatasaray’a ilk imza attığım an inanılmazdı. Havalimanına geldiğimde böyle bir karşılamaya hazır değildim. Galatasaray ile yollarım bir gün ayrılsa bile bunu asla unutmayacağım.” ifadeleriyle Galatasaray’a verdiği değeri ifade etti. Sözleşmesinde bulunan şartların çok daha azına Galatasaray ile yeni sözleşme imzalamak istediğini; sarı-kırmızılı idarecilere de bildirdi. Ali Ece Younes Belhanda hakkında; ” Younes Belhanda iyi oynadıkça formu da sürekli yükseldi. Oyundan atılmıyor bir kere en büyük sorun buydu. Şu an kendi mevkisinde takımın en iyisi diyebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Top sürme yeteneği ve paslamadaki başarısıyla konuşulan Younes Belhanda, orta sahanın ortasında takımını çok iyi yönetiyor yorumları ile göze çarptı. Bu tabiki eski kulübü Nice’nin de gözünden kaçmadı. Özellikle Sivasspor maçında 1 gol 1 asist getiren genç futbolcu tekrardan sahnede yerini aldı. Kulüplerin kafasını karıştırmakla kalmayıp ortada bir rekabet havası oluşmasını da sağladı. Younes Belhanda ise kararını çoktan vermiş olacak ki İstanbul’dan ev satın aldı. Galatasaray’da yoluna devam etmek isteyen Belhanda aksi bir durumda ise Nice’e geri dönecek. Fatih Terim’in gözüne girmeye çalışan Belhanda, şu günlerde ekstra bir konsantrasyon içinde. İlerleyen günlerde ne olur bilemiyoruz tabii lakin şu an Fatih Terim’in yaklaşımı ılımlı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.