Son Dakika.. İstanbul, Ankara Ve İzmir’de Ticari Taksilere Plakaya Göre Kısıtlama Getirildi!

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle, bu gece saat 00.01’den itibaren İstanbul, Ankara, İzmir’de ticari taksilerin trafiğe çıkışları sınırlandırılacak. Buna göre, plakasının son rakamı ‘tek’ olan ticari taksiler yarın trafiğe çıkacak.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle, bu gece saat 00.01’den itibaren İstanbul, Ankara, İzmir’de ticari taksilerin trafiğe çıkışları sınırlandırılacak. İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine corona virüs tedbirleri kapsamında “ticari taksilerle” ilgili yeni bir genelge daha gönderdi.

Genelgeye göre; bu gece yarısı saat 00.01’den itibaren İstanbul, Ankara, İzmir’de ticari taksilerin trafiğe çıkışlarında plakasının son hanesine göre sınırlamaya gidilecek. Buna göre, plakasının son rakamı ‘tek’ olan ticari taksiler yarın trafiğe çıkacak.

Belirtilen saatten sonra plakasının son rakamı çift olan ticari taksiler trafiğe çıkabilecek. Belirlenen bu sistem takip eden günler için ardışık olarak devam edecek. İstanbul, Ankara ve İzmir dışındaki illeride de konu valiler tarafından değerlendirilecek, alınan kararlar doğrultusunda uygulanabilecek.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.