Son Dakika..Meteoroloji’den İstanbul İçin Önemli Uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için son dakika uyarısında bulundu. Kurum, kuvvetli fırtına ve rüzgar uyarısında bulunarak, meydana gelebilecek ulaşımda aksama, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarılarında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Marmara Bölgesi’nde aralarında İstanbul’un da bulunduğu birçok il için son dakika hava durumu ve kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı. MGM, resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı duyuruda, kuvvetli rüzgar ile fırtınaya dikkat çekerken, İstanbul için yarın sabah 06.00’dan Salı günü 21.00’a kadar geçerli olmak üzere “turuncu uyarı” verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şu şekilde:

Bu gece saatlerinden itibaren Trakya, İstanbul, Yalova ve Çanakkale ile Balıkesir’in kıyı kesimlerinde başlayacak olan kuvvetli rüzgarın(30-60 km/sa); sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek, ulaşımda aksamalar ile ağaç ve direk devrilmesi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.