Son Dakika.. Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan Görevden Alındı!

Cumhurbaşkanı Kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile  görevden alındı. Turhan’ın yerine Bakan Yardımcısı Adil Karaismailoğlu atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Atama ve Görevden Alma Kararlarına göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan görevden alınarak yerine Adil Karaismailoğlu atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda ise  “Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın görevine son verilmiş ve bu suretle boşalan Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığına Adil Karaismailoğlu Türkiye Cumhuriyeti Anayasanın 104’üncü ve 106’ncı maddeleri gereğince atanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

CHP’DEN İLK TEPKİ

Sözcü’nün haberine göre ;Turhan’ın görevden alınmasına ilişkin CHP’den ilk değerlendirme Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel’den geldi. Özgür Özel, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:
“Arkadaşlar; Bu memlekette, bu mevcut düzende Kanal İstanbul İhalesi’ni ertelemedi diye gece 02.00’de bakan görevden almazlar. Büyük ihtimalle ihaleyi alan firmada bir yanlışlık (!) olmuştur. Bu düzende bunun cezasını sabaha bırakmazlar”

YENİ ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU KİMDİR?

 Trabzon’da 1969  doğumlu olan Adil Karaismailoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisi mezunu. Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamladı. İlk görevine 1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde başladı. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü’ne geçtikten sonra  İETT’nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü’nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’ne atandı. 23 Temmuz 2014 tarihinde Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi.Karaismailoğlu, Temmuz 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresinde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilen Karaismailoğlu, Eylül 2019’dan beri Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Adil Karaismailoğlu evli ve iki çoçuk babasıdır.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.