Son Dakika..Van’da 5.4 Büyüklüğünde Deprem!

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD)’dan alınan son bilgilere göre Van’ın Özalp ilçesinde 5.4 büyüklüğünde şiddetli deprem meydana geldi. Çevre il ve ilçelerden hissedilen deprem ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şu ana kadar köylerden sadece bir evde kısmi yıkık ihbarı var” dedi. İşte detaylar..

Son Dakika..Van’da 5.4 Büyüklüğünde Deprem!

AFAD‘dan alınan bilgilere göre Van‘ın Özalp ilçesinde saat 13.03’te 5.4 büyüklüğünde şiddetli deprem meydana geldi. Çevre il ve ilçelerden de hissedilen deprem yerin 6.96 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Van’da 13.03’de meydana gelen 5.4 büyüklüğünde depremde Özalp merkezde yapılan ilk taramalarda hasar gözükmüyor Köyler de taranıyor Şu ana kadar köylerden sadece bir evde kısmi yıkık ihbarı var Gelişmeler Van Valiliği ve AFAD Başkanlığımızca kamuoyuna bildirilecektir Geçmiş olsun” dedi.

 

Van Valisi Mehmet Emin Durmaz, yaşanan deprem ile ilgili Twitter üzerinden “Merkez üssü Özalp ilçemiz olan 5.4 büyüklüğündeki depremden etkilenen tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun. İlk belirlemelere göre herhangi olumsuz bir durum yok, ekiplerimiz mahallelerde taramalarını sürdürüyor.” paylaşımında bulundu.

Yakın Zamanda Paylaşılanlar