Sosyal Medya Henüz 10 Yaşında Olmasına Rağmen 5 Ayda 250 Kitap Okuyan Atakan’ı Konuşuyor..

Felsefe konusu hakkındaki bilge konuşmaları ve okuduğu kitaplarla izleyenleri hayrete düşüren 10 yaşındaki Atakan, 5 ayda aralarında, Jean- Jacques Rousseau’nun Toplum Sözleşmesi, Benedictus Spinoza’nın Etika, Aristoteles’in Devlet, Richard Dawkins’in Yeryüzündeki En Büyük Gösteri, Tanrı Yanılgısı, Gen Bencildir isimli eserlerin yer aldığı 250 kitap okuduğunu söyledi.

Sosyal Medya, Fethi Çağıl isimli kullanıcının paylaştığı videoyla gündeme gelen 10 yaşındaki Atakan’ı konuşuyor. Bir kitap mağazında çekilen videoda, felsefe hakkında yaptığı konuşmalarla dikkat çeken Atakan, okuduğu kitaplarla da izleyenlerin ağzını açık bıraktı. 10 yaşındaki Atakan, 5 ayda aralarında, Jean- Jacques Rousseau’nun Toplum Sözleşmesi, Benedictus Spinoza’nın Etika, Aristoteles’in Devlet, Richard Dawkins’in Yeryüzündeki En Büyük Gösteri, Tanrı Yanılgısı, Gen Bencildir isimli eserlerin yer aldığı 250 kitap okuduğunu söyledi. İşte o video ;

[videopress 9XiKG08Z]

 

Video sırasında sorulan “Sence nihilizm nedir?” soruna ise Nihilizm evrensel ahlakı reddetmekle beraber, özgür iradeye de inanmaz. Çoğunluğu inanmaz manıtıksızdır derler. Ama hep mantıksız olacağı için inanmak daha doğrusu inanmamak gerekli değildir. Tabi ki bu ahlaki açıdan; eğer doğrusallığa bakarsak doğru olan herşeyi inanmak, bilmez zorundayız. Ama ahlaki açıdan isteyen istediğine inanır tarzında oluyor” diyerek yanıtladı.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.