Sosyal Medya’da Yaşlı Adamı Rencide Eden Kişi Hakkında Mahkeme Kararı Belli Oldu!

  1. Ankara’da hastaneye gitmek için dışarı çıkan yaşlı bir vatandaşı videoya çekip sosyal medyada paylaşan genç  hakkında Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği 15 gün evinden çıkmamasına hükmetti.

 

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de geçtiğimiz günlerde 65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı getirildi. Bunun üzerine Türkiye’nin birçok kentinden yaşlılarla ilgili paylaşımlar gelmeye başladı. Dün sosyal medyada bir gencin yaşlı vatandaşı polis olduğunu söyleyerek kandırdığı video büyük tepki çekti.

Videoyu çeken genç “Normalde cezai işlem uygulamamız gerekiyor, bu seferlik sizi affedelim” dedi. Yaşlı adam ise “Hastaneye geldim, otobüs almadı beni” yanıtını verdi. Video sosyal medyada büyük tepki topladı. 

[videopress OwzOwpu5]

 

 

 

 

 

Bunun üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada “65 yaş ve üstü risk grubunda olan büyüklerimiz evde kalarak sadece koronavirüsten değil, elinde telefonla dolaşıp onları kaydeden etkileşim hastalarından da korunacaklardır” ifadelerine yer verdi.

MAHKEMEDEN ÖRNEK KARAR

 M.T.E, hakkında başlatılan işlem çerçevesinde bugün adliyeye sevk edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının “Kamu Görevini Usulsüz Üstlenilmesi” suçundan başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan M.T.E, 1. Sulh Ceza Hakimliğinde hakim karşısına çıktı.Başkentte hastaneye gitmek için dışarı çıkan yaşlı bir vatandaşı videoya çekip sosyal medyada paylaşan kişi için  “15 gün süreyle evini terk etmemesine, bu sürenin sonunda haftanın iki günü huzurevini ziyarete gitmesine” hükmetti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.