Sosyal Medyanın Tepki Gösterdiği ”Save A Dog” Kampanyası Nedir?

Son güncelleme:
Save a Dog Kampanyası

İnstagram’da Humane Society International’ın gönderisi Save a Dog kampanyası pek çok kişi tarafından dünyada paylaşılmaya başlandı. Başlatılan kampanya sayesinde birçok kişi bağışta bulundu. Peki Save a Dog kampanyası nedir? Neden Save A Dog kampanyası başlatıldı?

Save a Dog Kampanyası Nedir?

Çin, canlı hayvan pazarlarına devam ederek, hayvan eti tüketimini kesmeden satışlar yaparak tüm dünyaya Koronavirüs pandemisini yaydı. Bununla da yetinmedi ve korkunç bir festival düzenlemeye karar verdi. Ayin olarak adlandırdığı bu festivali de sürdürmeye kararlı olduğunu ifade ediyor.

Yulin Köpek Festivali

21 Haziran’da gerçekleşecek olan Yulin Köpek Eti Festivali‘nde köpekler canlı canlı milyonlarca kişinin önünde işkencelere uğruyor. Çin halkı bu vahşet karşısında eğlenip dans ediyorlar. Çin bu işkenceyi festival olarak değerlendiriyor.

Save a Dog Kampanyası Nasıl Ortaya Çıktı?

Humane Society International yani Amerika Birleşik Devletleri Humane Society’nin uluslararası bölümü olan HSI bu duruma tepki çekmek istedi ve köpekleri kurtarmak için bir kampanya başlattı. Instagram’dan paylaşım yaparak bu konuda bağışta bulunabiliyor. Köpeklerin korkunç işkence görmesini engelleyebildiğimiz bu kampanyayı paylaşarak bağışta bulunabilirsiniz.

Save a dog Kampanyası

Humane Society International resmi internet sitesinde şu açıklamaları yaptı; “Dünya, Çin’den Yulin festivali de dahil olmak üzere köpek ve kedi eti ticareti korkularını sona ermesini istiyor. Çin Cumhuriyeti’nin Shenzhen ve Zhuhai şehirleri, Çin’de köpek ve kedi eti tüketimini yasaklayan ilk şehir oldukları için alkışlandı. Aynı davranış Çin Hükümetinin tüm şehirlerinden de bekleniyor.”

Save a Dog Bağış Kampanyasına Nasıl Katılıyoruz?

Tüm dünyanın tepki gösterdiği bu vahşete birçok insan katılım sağlamaya başladı. İnsanlar kampanyaya imza atarak veya sosyal medya üzerinden paylaşımlar da bulunarak tepkisini göstermeye başladı. Siz de https://action.hsi.org/page/81273/action/1?en_chan=tw linkinden imza atarak Çin’in bu işkenceleri sonlandırmasını sağlayabilirsiniz. Veya İnstagram üzerinden hikaye bölümüne ekleyeceğiniz kampanya sayesinde bağışta bulunabilirsiniz.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.