Soyulabilen Maskeleri Evde Yapabilirsiniz! Doğal Tariflerle Cildinizi Tazeleyin

Son güncelleme:

Doyulan maskeler son zamanlarda sıkça kullanılıyor. Cildi temizleyen ve tazelik katan bu maskeleri evde yapmak da mümkün. Sürekli kozmetik firmalarına bu maskeler için para vermek istemiyorsanız maskenizi evde hazırlayabilirsiniz. Soyulan Yüz Maskesi için oluşturulan tariflerimiz cildinizi yenileyecek ve tazelik katacak.

Süt ve Bal Mucizesi

Soyulan Yüz Maskesi

Soyulan maske siyah noktaların yok olması için oldukça etkilidir. Bu soyulan maske ile siyah noktalardan kurtulmak mümkün olacak. Jelatinsiz siyah nokta maskesi yapımı için gerekli malzemeler şunlardır;

1 yemek kaşığı kadar bal

1 yemek kaşığı kadar süt

Uygulama şekli;

Soyulan maske siyah nokta

1 yemek kaşığı ölçüsünde bal ile 1 yemek kaşığı sürü krem haline gelene kadar çırpmalısınız. Sonrasında karışımı mikrodalgaa koyarak ısıtmalısınız. Kalın ve yapışkan bir hale gelen karışımı soğutmalı ve sonrasında makyaj fırçası ile yüzünüze uygulamalısınız. 20-30 dakika bekledikten sonra maske soyulabilir hale gelir. Yavaş yavaş maskenizi soyabilirsiniz. Sonrasında yüzünüzü nemlendirici kremle nemlendirebilirsiniz.

Kağıt mendil ile soyulabilir süt maskesi

Ev yapımı doğal soyulabilir maske

Ev yapımı doğal soyulabilir maske için gerekli malzemeler şunlardır;

1 adet yumurtanın beyazı

1 tatlı kaşığı kadar limon suyu

Uygulama şekli;

Kağıt mendilli maske

Malzemeleri temiz bir kaba koyarak karıştırmalısınız. Siyah notaların bulunduğu bölgeye bu karışımı uygulamalısınız. Sonrasında kağıt mendili üzerine yapıştırmalısnız. Kağıt mendilin üzerine ise bir kat maske sürmeli ve tekrar mendil yapıştırmalısınız. Maske kuruyana kadar beklemeli ve sonrasında mendilden tutarak yavaş bir şekilde soymalısınız. düzenli olarak bu maskeyi yaparsanız siyah noktalardan kurtulmak mümkün olacaktır.

Jelatinli süt maskesi

Jelatinli süt maskesi

Cildi derinlemesine temizleyen maskeler evde yapmak için gerekli malzemeler şunlardır;

1 yemek kaşığı süt

1 yemek kaşığı kadar jelatin

Uygulama şekli;

Cildi derinlemesine temizleyen maskeler evde

Cam bir kaseye malzemeleri doldurmalı ve tamamen çözülene dek karıştırmalısınız. Cam kaseyi mikrodalgaya koymalı ve 5-10 saniye ısıtmalısınız. Mikrodalgadan çıkardığınız karışımı soğumaya bırakmalısınız. Soğuyan maskeyi siyah noktaların olduğu bölgeye makyaj fırçası ile uygulayabilirsiniz. 10-15 dakika sonrasında maske soyulur hale gelir. Yavaş bir şekilde maskeyi soymalı ve sonrasında soğuk su ile yüzünüzü yıkayıp şok etkisi yaratmalısınız. Cildiniz siyah noktalardan bu maske ile arınır. Sonrasında ise nemlendirii bir krem kullanabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.