STALKER 2 Yıllar Sonra Geri Dönüyor!

Son güncelleme:

Stalker 2 satın almak için bekleyenler; seri yıllar sonra geri dönüyor. Neredeyse 12 yıl aradan sonra 2021 tarihinde oyuncularını sevindirecek! 

S.T.A.L.K.E.R. 2 Detaylar

S.T.A.L.K.E.R. : Shadow of Chernobyl  Ukraynalı oyun geliştiricisi GSC Game World tarafından 20 Mart tarihinde piyasaya çıkarıldı. Birinci şahıs nişancı video oyunudur. Serinin ikinci oyunu S.T.A.L.K.E.R. : Clear Sky, oyunun hikayesinin öncesini anlatmakta olup 5 Eylül 2008 yılında piyasaya sürülmüştür. Sonrasında ise serinin üçüncü ve son oyunu olan S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat 2 Ekim 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyunu satın almak isterseniz serinin her oyunu tek tek satılmakla beraber , üç oyun paket olarak da satılıyor. 

S.T.A.L.K.E.R. : Shadow of Chernobyl

S.T.A.L.K.E.R. Konusu 

1986 Yılında dünyanın en kötü nükleer felaketi Çernobil Nükleer Santrali’nde meydana geldi. Sovyet yetkilileri etrafına bir ‘Dışlama Bölgesi’ kurdu. Fakat 2006’da ikinci bir patlama meydana gelerek reaktöre çarptı ve bildiğimiz kadarıyla The Zone’u yarattı burası birbirinden farklı mutasyona uğramış yaratıklar, ölümcül radyasyon ve tahmin edilemeyen bir enerji ile dolu tehlikeli bir yer oldu. Bölgeye, dünyanın çeşitli yerlerinden insanlar akın etmeye başlar. Yıl 2012 bölge hala tehlikeli bir yer ve tüm insanlık için bir tehdit haline gelmiştir. Paralı askerler, ödül avcıları ve kaşifler, anormal enerjiyle dolu bölgenin kalbine gittikçe daha fazla girmeye çalıştılar. Onları amacı bulduklarını karaborsada satmak veya Zone’un arkasındaki ‘gerçeği’ bulmaya çalışmak .Amaçları ne olursa olsun, zamanla bu kişiler – Çöpçüler, İzinsiz Geçenler, Maceracılar, Yalnızlar, Katiller, Kaşifler ve Soyguncular – S.T.A.L.K.E.R. Zone’da hayatta kalmak için kendi yolunu bulması gerekecek!  Karakter oyunun en başında hafızasını kaybetmiş bir şekilde başlar. Karakterin kolunda “S.T.A.L.K.E.R. “ dövmesi bulunur bu nedenle de kendisine Marked One  (İşaretli) denir. Asıl karakterimiz , oyundaki diğer karakterlerin de yardımıyla gerçekte kim olduğunu hatırlamaya ve bulmaya çalışır. Ve oyun başlar. Son derece sürükleyici bir hikaye. Gerçek dünya ile kusursuz bir şekilde harmanlanmış hikayesi ,binaları ve yerleri var. Kendinizi tümüyle kaptıracaksınız. 

S.T.A.L.K.E.R. 2

 S.T.A.L.K.E.R. 2 Satın Almaya Değer Mi?  

GSC Game World geçtiğimiz günlerde Youtube üzerinden yayınladığı yeni fragmanla oyuna ait bazı detayları duyurdu. Aynı zamanda serinin ilk oyunu olan Shadows of Chernobyl ‘in  yıldönümü 23 Mart tarihinde, yeni oyuna dair bazı bilgiler vererek  ilk oyunun da yıldönümünü kutlamış oldular. İlk dikkatimizi çeken şey yenilenen kostümler oluyor. Ayrıca tehlikeli bölgemiz Zone ‘da , yeni oyunda birkaç farklı gruptan insan görebileceğiz. Oyun geliştiricisi elinden geldiğince oyunun dünyasını detaylı bir şekilde tasarlamayı çalıştığını da belirtiyor.  Bunun dışında oyunda karşımıza birbirinden farklı silahlar çıkacak ve her silahın kendine ait özelleştirmesi  olacak. Bu da silah  modifikasyon çeşitliliğini korumuş oldukları anlamına geliyor. Tabi ki bunlar küçük ve tatlı ayrıntılar fakat gelen detaylar şimdilik bu kadar. Oyunun ne zaman çıkacağı hala tam olarak bilinmiyor. Net olarak bildiğimiz tek şey mükemmel olacağı ve 2021 de çıkacağı. 

S.T.A.L.K.E.R. 2 Fragman

 Ayrıca geçtiğimiz yılın sonunda yayınlanan oynanış fragmanı da var. Fragmanda birinci şahıs bakış açısından çevrenin ve atmosferin nasıl gözüktüğü ve hissettirdiğini anlatmak için yayınlanmış. Oldukça karamsar olan bu fragman beklentilerimizin de üstünde . Fragmandan anladığımız kadarıyla grafiksel olarak baya güçlü bir etki bırakıyor ki bu da oldukça heyecan verici. Bir diğer durum ise 2021 yılında çıkacak olan oyun Xbox Series X , Xbox Series S  ve PC platformları için gelmekle kalmıyor , ilk gün Xbox Game Pass üzerinden yayınlanıyor. Yıllar sonra çıkış yapacak oyunu heyecanla bekliyoruz. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.