Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilen, bir dijital dağıtım, dijital hak yönetimi, çok oyunculu oynanış ve iletişim sunan platformdur. Oyunların geniş çapta dağıtımı ve onlarla ilgili çoklu ortamların tamamen internet üzerinden yayılımı için kullanılmaktadır.

MAĞAZA

Steam Mağazası 3 Ağustos 2017 itibarıyla 16574 oyun, 12154 indirilebilir içerik (DLC), 12154 oyunun deneme sürümü (demo) sürümü, 476 yazılım ve 588 video yayınına ev sahipliği yapmaktadır.

16 Haziran 2015’ten itibaren Steam Mağazası’nda Türk lirası ile alışveriş yapabilme imkânı sunulmuştur.

Mağaza, aynı zamanda perakende olarak farklı sitelerden satın alınmış anahtarların (CD Anahtarı olarak da bilinir) da etkinleştirilmesine imkân tanır. Mağaza sayfaları, içeriklerin hakkında bilgi veren değerlendirmeler de içerir. Değerlendirmeler, sadece içeriği kütüphanesinde bulunduran gerçek kullanıcılar tarafından yapılabilir. Yorum yapabilmek için içeriğin belirli bir süre kullanılmış olması gerekir.

Oyun indirmek ve oynamak dışında, satın alınması gibi tüm işlemler Steam’in web sitesinden, istemcisinden veya mobil yazılımından yapılabilir. Mağazadaki tüm içerik, arkadaş listesindeki kişilere hediye etmek için de satın alınabilir.

 

AEGIS DEFENDERS

Aegis Defenders

”Bu eşsiz Aksiyon Platform ve Kule Savunması strateji oyunu karışımında keşfet, inşa et ve savun. Köylerini kurtaracak tek şey olan, Aegis olarak bilinen efsanevi bir silahı arayan bir Ruinhunters takımı olarak oynayacaksın.”

31 TL değerindeki bu oyunu, 23 Mayıs saat 20:00‘den önce Steam kütüphanenize eklediğiniz takdirde ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Oyun incelemeleri ve yorumları ‘Çoğunlukla Olumlu‘ olarak belirtilmiştir.