Suç Oranı En Yüksek Ülkeler

Bazı turistlik açıdan önemli olan ülkelerde suç oranı oldukça çoktur. Cinayet oranlarının çokluğu, hırsızlıklar, soygun oranların artışı, tecavüzler, uyuşturucu kaçakçılığı gibi ağır suçların işlenmesi ve bu  suçların artışı ile bazı ülkeler suç oranı en yüksek ülkeler arasındadır. Venezuela, Papua Yeni Gine, Honduras, Güney Afrika, Afganistan, Brezilya, Namibya diye ilerlemektedir.

Venezuela da Suç Oranı

Venezuela Amerika kıtasında yer alan bir ülkedir. Venezuela’da cinayet oranları oldukça artmaktadır. Cinayetlerdeki artış nedeniyle de suç oranı en yüksek olan ülkeler arasında yer almaktadır. Ayrıca Güney Amerika da suç oranı en çok olan ülke arasındadır.

Honduras da Suç Oranı

Honduras sivil hükümet tarafından yönetilir. Honduras da suç oranı yüksek olan ülkeler arasında yer alır. Honduras da cinayet oranı oldukça yüksektir. Amerikan’ın en yoksul 2. Ülkesi olan Honduras da cinayete kurban gidenlerin sayısı oldukça çoktur. Bu işsizlik oranına da yansımaktadır.

Afganistan da Suç Oranı

Afganistan da tecavüz oranları oldukça yüksektir. Afganistan da uyuşturucu gibi suçlarda yüksektir. Afganistan da suç oranı en yüksek olan ülkeler arasında yer alır. Afganistan da ceza evleri oldukça doludur. Ve ceza evlerinde işkence, aşağılama, dayak, hakaret yüksektir. Yani burada ceza evleri tam anlamıyla bir felakettir. Yoldan geçen bir insan kaçırılıp öldürülebilmektedir.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde Suç Oranı

Güney Afrika Cumhuriyeti turistlik açıdan önemli ama işlenen suçlar turizmi olumsuz etkilemektedir. Tecavüz, soygun oranları oldukça yüksektir. Cinayet oranları da oldukça yüksektir. Bu nedenle Güney Afrika Cumhuriyeti de suç oranları yüksek olan ülkeler arasında yer alır.

Fransa ve Belçika da Suç Oranları

AB’nin kurucu ülkeleri arasında suç oranıyla dikkat çeken iki ülke Fransa ve Belçika’dır.  Fransa da cinayet oranları oldukça yüksektir Brezilya suçların merkezi gibi. Suç oranı oldukça yüksek olan ülkeler arasındadır. Çeteler, gaspçılar, cinayetler ve daha neler neler. Hırsızlık ve uyuşturucu suçları da oldukça yüksektir. Cinayetlerin kasten işlenme çokluğu da dikkat çekiyor. Fransa ve Belçika da suç oranları en yüksek olan ülkeler arasında yer almaktadır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.