Süper Loto Sonuçları Açıklandı!

Süper Loto Sorgulama

Süper Loto Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan çekilişin ardından 30 Temmuz 2020 Süper Loto canlı çekiliş sonuçları göre açıklama yapılacaktı. Bir önceki Büyük ikramiye tutarı 3.094.095,98 TL tutarında Süper Loto Milli Piyango İdaresinin açıkladığı bilgilere göre Ankara Çankaya ve İzmir Urla’ya çıktığı biliniyor.

Süper Loto Nasıl Oynanmalı?

Süper loto kağıtta bulunan kolon isimli boşlukları doldurarak, makine kolonu oynatılması şeklinde gerçekleşmektedir

Süper Loto oyunu Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan ve haftanın belirli günü olan perşembe günleri çekiliş gerçekleşiyor. Aynı kolonda 1’den 54’e kadar rakamların alt rakam seçilerek oynanmaktadır. Ve bu çekilişler canlı yayından izleyerek öğrenebiliyorlar.

Milli Piyango İdaresi:

Milli Piyango ile ilgili çıkan asılsız haberlerde ise Milli Piyango İdaresi şu şekilde açıklamada bulunmuştur.”Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünün faaliyetleri İdare Müfettişleri, Sayıştay ve TBMM KİT Komisyonu tarafından her yıl periyodik olarak denetlenmekte olup, bir tek çekilişte bile usulsüzlük tespit edilmemiştir.

Milli Piyango İdaresi, halkımızın güveninden aldığı güçle ve bayilerinin fedakâr çalışmalarıyla, Türkiye’nin tanıtımına, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna, Olimpiyat oyunlarına, Savunma Sanayine, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna kaynak aktararak ülkemizin kalkınmasına önemli katkı sağlamaktadır. Zaman zaman İdaremiz hakkında gündeme getirilen bu gibi asılsız iddialar İdaremizin kamuya aktardığı kaynakların azalmasına neden olmaktadır. Bu kapsamda, basın ve yayın kuruluşlarından İdaremiz ile ilgili yapacakları haberlerde daha hassas ve sorumlu davranmaları beklenilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” şeklinde ifadelerde bulundu.
Berke Adıgüzel

Sosyal gündeme ait tüm içerikleri sayfamdan inceleyebilirsiniz